GÜNCEL

Cumhuriyet'i kutladık

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Gaziantep'te de coşkuyla kutlandı. 

Cumhuriyet'i kutladık

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Gaziantep'te de coşkuyla kutlandı. 
Gaziantep’te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle İstasyon Meydanı’nda kutlama töreni düzenlendi. Törende konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, vatandaşlarını bayramını kutlayarak, "Bugün burada Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında sevincimize ortak olan herkese şükranlarımı sunuyorum. Cumhuriyetimizin İlan’ının 98’inci yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklâl Harbimizin zafere ulaşmasında ve devletimizin kuruluşunda vazife üstlenen kahramanlarımızı saygıyla yad ediyorum. Tüm şehitlerimize ve ebediyete irtihal eden gazilerimize Allah’tan rahmet, hayatta olan gazilerimize sağlık ve sıhhat diliyorum" dedi. 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin alnına kına yakarak, çocuğunu cepheye gönderen anaların kurduğunu söyleyen Vali Gül, "Bu Bayram, Bu Devlet var olduğu sürece birlik ve beraberlik ruhuyla kutlanmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, istiklal ve istikbal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Bin yıldır bu toprakların vatanımız olması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun" diye konuştu. 

Törene Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hacı Halil Osman, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, milletvekilleri, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.