YAŞAM

"Sosyal refahı yaygınlaştırıyoruz"

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, tüm vatandaşların sosyal refaha aynı ölçüde ortak olmasını sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 84 milyon vatandaşın tamamının ortaya çıkan sosyal refaha aynı ölçüde ortak olmasını sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Bir dizi ziyarette bulunmak üzere Gaziantep’e gelen Bakan Yanık, Oğuzeli ilçesinde bulunan Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti. Engellilerden oluşan mehter takımının karşıladığı Yanık, Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak ile birlikte kurumu gezdi. 

Şahinbey Belediyesi tarafından yetimler için yaptırılan konut projesinin örnek dairesini gezen Bakan Yanık Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’dan proje hakkında bilgi aldı.

Herkesin sosyal refaha erişmesi için çalışmalar yaptıklarını söyleyen  Yanık, “Biz Müslümanlar insanı eşref-i mahlukat olarak kabul ediyoruz. Eşref-i mahlukatın kendi içinde engeli olabilir. Görmeyebilir, duymayabilir. Her birisinin bizim için imtihan, lütuf olduğunu bilir, inanırız. Bizim engellilikle yahut hayatın başka alanlarındaki zorluklarla alakalı bakışımız budur. 20 senedir bu bakışla, anlayışla hareketten yola çıkarak insana hizmet etmeyi sürdürüyoruz. İnsana hizmet etmenin hakka hizmet etmek olduğunun farkında olarak bu çalışmaları sürdürüyoruz. Bundan sonra da sürdürmeye devam edeceğiz. Biz bütün insanımızı, 84 milyonu, engelli-engelsiz, yoksul-fakir her birimizin ortaya çıkan sosyal refaha aynı ölçüde ortak paydaş olmasını sağlamaya çalışıyoruz” diye konuştu.