KÜLTÜR - SANAT

M1'de Çanakkale sergisi

Çanakkale Savaşı’nın tüm yönleriyle anlatıldığı Çanakkale Müzesi sergisi M1 Gaziantep AVM'de açıldı

M1'de Çanakkale sergisi

M1 Gaziantep Alışveriş Merkezi, Çanakkale Savaşı’nın tüm yönleriyle anlatıldığı Çanakkale Müzesi sergisine ev sahipliği yapıyor.

M1 Gaziantep AVM Müdürü Sait Can Gizir, Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünün kutlandığını anımsatarak, Çanakkale Savaşı’nda verilen mücadeleyi yeni nesillere anlatmak amacıyla oluşturulan Çanakkale Müzesi sergisini düzenlediklerini söyledi.

Çanakkale şehitliklerine gidemeyenleri, milli birlik ve beraberliğin temeli olan Çanakkale ruhunu yaşamak için sergiyi görmeye davet eden Gizir,  serginin 14 Kasım gününe kadar M1 Gaziantep AVM’de ziyarete açık kalacağını bildirdi.

Daha önce de ev sahipliği yaptıkları serginin yine yoğun ilgi görmesini beklediklerini söyleyen Sait Can Gizir, sergide gerçek ebat ve kıyafet ve silahlarla donatılmış askerler, temsili mezarlar, görsel ve müzikli anlatımlı hastane çadırı, çeşitli ebatlarda Çanakkale savaşını ve hatıralarını anlatan resim ve tablolar, yazı ve görseller, 1915 çekimi 30 dakikalık belgesel film gösterisinin yer aldığını sözlerine ekledi.