YAŞAM

Yaşlı adamı dövdü

Gaziantep'te sokakta saldırıya uğrayan 75 yaşındaki adamı sokakta yaşayan bir meczubun dövdüğü ortaya çıktı.

Yaşlı adamı dövdü

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın şahsi sosyal medya hesabı ile partisinin kurumsal hesabından yapılan "75 yaşındaki bir kişinin ATM'den para çektiği sırada bir Suriyelinin saldırısına uğradığı yönündeki iddialara Gaziantep Valiliğinden açıklama geldi.

Açıklamada, şikayete konu olmayan olayı gerçekleştiren şahsın sokakta yaşayan bir meczup olduğu ve tedavi sürecinin başlatıldığı belirtildi.
Gaziantep Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi:
"Bir siyasi partinin kurumsal ve Genel Başkanı’nın kişisel Twitter hesapları üzerinden yapılan 'Gaziantep Şahinbey’de yaşlı bir vatandaşımızın para vermediği için bir Suriyeli tarafından darp edildiği' yönündeki paylaşımlar üzerine yapılan çalışmada;
Sosyal medyadan paylaşılan olayla ilgili emniyet güçlerimize herhangi bir şikayette bulunulmadığı anlaşılmış ve olaydan yapılan paylaşım üzerine haberdar olunmuştur. Akabinde olaydan mağdur olan K.K isimli şahsa ulaşılarak ifadesi alınmış, şüpheli A.H tespit edilmiştir. Yapılan araştırma sonucu olayın organize bir suç örgütü tarafından gerçekleştirilmediği, saldırıda bulunan A.H isimli şüphelinin sokakta yaşadığı, akli dengesinin yerinde bulunmadığı ve olayın anlık geliştiği anlaşılmıştır.   A. H. İsimli kişinin tedavi süreci başlatılmış olup, gelişmeler takip edilmektedir.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur."