EĞİTİM

Sarı kardeşlerden anlamlı destek

Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı ve kardeşleri anne ve babaları adına 32 derslikli okul yaptıracak.

Sarı kardeşlerden anlamlı destek

Gaziantep’in Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı ve kardeşleri anne ve babaları adına 32 derslikli okul yaptıracak. Sarı kardeşler tarafından Nizip’in Fatih Sultan Mehmet Mahallesinde yaptırılacak Ahmet-Asya Sarı Ortaokulu için imzalar atıldı.

Gaziantep Valiliği’nde düzenlenen imza töreninde konuşan Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Çocuklarımızı, devlete ve millete sadakatle bağlı, milli ve manevi erdemle donatılmış bir şekilde yetiştirmek noktasında hepimize sorumluluklar düşüyor” dedi.

Çocukları iyi yetiştirmek için onlara iyi bir eğitim ortamı sunulması gerektiğini söyleyen Mehmet Sarı, “İlçemizdeki okul sayısını çoğaltmak ve mevcut okullarımızın da her türlü eksiğini gidermek milli bir görevimizdir. Bu nedenle çocuklarımızı daha güzel okullarda eğitim görmelerini sağlamak için bizler de aile olarak elimizi taşın altına koyup rahmetli babam ve annemin adını yaşatacağımız 32 derslikli bir okul yaptırma kararı aldık” şeklinde konuştu.

Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı ise, “Bugün, bizim açımızdan çok anlamlı, çok kıymetli ve çok değerli bir gün. İnancımızda, amel defteri kapanmayacak hayırlardan bir tanesi de eğitime yapılan yardımlardır. Bu sebeple ülkemizin ve ilçemizin eğitimine katkıda bulunacağımızdan dolayı çok mutlu ve çok gururluyuz.  Böylelikle rahmetli babam ve annem adına yapılacak olan okulumuzun hayırlı olmasını diliyor benimle birlikte bu hayra imza atan kardeşlerime teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Gaziantep Valisi Davut Gül de Valilik koordinasyonunda başlattıkları “100. Yılda 100 Hayırsever” kampanyasına Mehmet Sarı ve kardeşlerinin yer almasının kendisini mutlu ettiğini belirterek, “Allah başkanımızdan ve ailesinden razı olsun, birlik ve bütünlüklerini daim eylesin. Değerli anneleri Asya hanıma teşekkür ediyoruz rahmetli babalarına Allahtan rahmet diliyoruz. Allah herkese böyle evlatlar nasip eylesin” dedi. 

Nizip Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar ise, Belediye Başkanı Sarı ile ailesine teşekkür ederek okulun hayırlı olmasını diledi. Eğitime destek protokolünün imzaları atıldığı törende, Vali Davut Gül tarafından Anne Asya Sarı ile birlikte tüm aile bireylerine teşekkür belgesi takdim edildi.