KÜLTÜR - SANAT

Sezai Karakoç anısına park yapacak

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, yaşamını yitiren ünlü şair ve yazar Sezai Karakoç’un adını yaptıracakları bir parka vereceklerini açıkladı.

Sezai Karakoç anısına park yapacak

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, yaşamını yitiren ünlü şair ve yazar Sezai Karakoç’un adını yaptıracakları bir parka vereceklerini açıkladı. Şahin, Gaziantep’te lise öğrenimini tamamlayarak edebiyat dünyasına giren Türk edebiyatının en önemli şair ve yazarlarından Sezai Karakoç’un adını taşıyacak yeni bir edebiyat parkını şehre kazandıracaklarını söyledi.

Şair-yazar Karakoç’un vefatı dolayısıyla üzüntülerini dile getiren Başkan Şahin, şiir ve hikâye serüveninin başladığı Gaziantep’te yeni bir park tasarlayacaklarını ve parkın Karakoç’un ismini taşıyacağını açıkladı.

Şahin, “Büyük düşünür, kültür, sanat ve edebiyat adamı hepimizin yüreğinde çok özel yeri olan Sezai Karakoç’u kaybettik. Nur içinde yatsın. Rabbim cennetinde buluştursun. Onun adını yaşatmak için bir edebiyat parkı yapacağız. Edebiyat parkında Sezai Karakoç’un hayatı, felsefesi, şiirleri ve düşünce dünyasını yeşilin içinde yaşatacağız. Bu mekan planlamasıyla Sezai Karakoç’un anısını Gaziantep’te yaşatacağız. Şehrimiz için hayırlı uğurlu olsun. Bu çalışma, Gaziantep Lisesi’nden mezun olan Sezai Karakoç’un anılmasına ve Sezai Karakoçların çoğalmasına vesile olacaktır” diye konuştu.