KÜLTÜR - SANAT

Çiçeği burnunda ressam sergisi

Şehitkamil Belediyesi’nin açtığı resim kursunda eğitim gören kursiyerlerin yaptığı yağlı boya resimlerin yer aldığı sergi ziyarete açıldı.

Çiçeği burnunda ressam sergisi

Gaziantep Şehitkamil Belediyesi’nin açtığı resim kursunda eğitim gören kursiyerlerin yaptığı yağlı boya resimlerin yer aldığı sergi ziyarete açıldı.

Şehitkamil Sanat Merkezi’ndeki serginin açılışına Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Rıdvan Fadıloğlu’nun eşi Seval Fadıloğlu, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Ermeydan, Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürü Bülent Öztürk ve kursiyerler katıldı.

Sergi açılışında konuşan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Özellikle sanatsal, sportif ve kültürel etkinliklerde elimizden geleni hep birlikte ortaya koymaya gayret gösteriyoruz. İçerisinde bulunduğumuz bu sanat merkezinin gerçekten yeni sanatçılar yetiştirmesini gönülden istiyoruz. Bu sergide kursiyerlerimizin eserleri yer alıyor. Amacımız daha fazla kursiyere hizmet götürebilmek, daha nitelikli eserleri ortaya çıkarabilmektir. İnşallah bunları da hocalarımızla birlikte gerçekleştireceğiz. Bu tür etkinlikleri biz bir başımıza yapmıyoruz. Bu konuda Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Kültür Müdürlüğümüz, Kaymakamlığımızdan aldığımız desteklerle devam ettiriyoruz” dedi.

Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı ise “Kadınlarımızın zamanlarını en iyi şekilde geçirmeleri adına kurslara katılmaları, daha sonra eser ortaya koymaları oldukça önemli bir başarı. Tüm kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Şehitkamil Belediyemiz, sanatın dolu dolu yaşandığı, yaşatılmaya çalışıldığı alanları vatandaşlarımıza sunmaya devam ediyor. Gerek Şehitkamil Sanat Merkezi, gerekse Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi gerekse de Şehitkamil Belediyesine bağlı aile merkezlerinde başta kadınlarımız olmak üzere her yaştaki insanımıza çeşitli kurslar düzenleniyor; sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal etkinlikler düzenleniyor. Biz de gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde bu alanların dolu dolu değerlendirildiğini gördük. Devlet olarak görevimiz 7’den 70’e herkese talep ettiği, ilgi duyduğu alanlarda gerekli hayat boyu öğrenme çalışmalarını gerçekleştirmektir” diye konuştu.

Yapılan konuşmalarının ardından protokol üyeleri tarafından serginin açılış kurdelesi kesildi. Açılış törenin ardından protokol üyeleri sergiyi gezdi. Sergi, 21 Kasım tarihine kadar açık olacak.