YAŞAM

"Sarhoş"muş!

Gaziantep'te 2 çocuk annesi Nesilhan Kaya'yı bıçaklayarak hunharca katleden cani yakalandı. Polisin titizlikle bulduğu Tevfik Daracıoğlu'nun olay yerine yakın bir yerde 2 gün kaldığı ortaya çıktı.

Gaziantep’te boğazı kesilerek ve defalarca bıçaklanarak öldürülen Neslihan Kaya’nın katil zanlısı yakalandı. Polisin güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek bulduğu Tevfik Darıcıoğlu, 2 gün boyunca saklandığı olay yerine yakın bir adreste yakalanarak gözaltına alındı. Polise verdiği ifadede “Sarhoştum” diyen zanlı tutuklanarak cezaevine konuldu.

Şehitkâmil ilçesinin Belkıs Mahallesi'nde defalarca bıçaklanıp, boğazı kesilerek öldürülen ve boş bir araziye atılan 41 yaşındaki, 2 çocuk annesi Neslihan Kaya'nın katil zanlısını bulmak için çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olay yerine yakın bölgedeki güvenlik kameralarını titizlikle inceleyerek yaptığı çalışma sonucu katil zanlısının 30 yaşındaki Tevfik Darıcıoğlu olduğunu tespit etti. 

Katil zanlısını yakalamak için bulunabileceği tüm adresleri takibe alan polis ekipleri, bir TV programına katılan gizli tanığın ifadelerinden hareketle yaptığı çalışmada Darıcıoğlu'nun halen bölgede olduğunu belirledi. Güvenlik kamerası görüntülerinde yapılan incelemede katil zanlısının, arkadaşına ait olay yeri yakınlarındaki bir iş yerinde olduğunu tespit edilince gece saatlerinde işyerine baskın düzenlenerek zanlı kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı.

Emniyetteki ifadesinde, olay anında sarhoş olduğunu iddia eden Darıcıoğlu, aracına aldığı Neslihan Kaya ile tartıştıklarını ve sonrasını hatırlamadığını söyledi. Katil zanlısı sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.