EĞİTİM

Okul, pansiyon ve spor salonu yaptıracaklar

OSB Başkanı Cengiz Şimşek'in ailesi Şahinbey ilçesinin Yamaçtepe Mahallesinde 200 kişilik pansiyon binası, 24 derslikli Fen Lisesi ile spor salonu binası yaptıracak.

Okul, pansiyon ve spor salonu yaptıracaklar

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda başlatılan “100.Yılda 100 Hayırsever” kampanyası kapsamında Şimşek ailesi tarafından Şahinbey ilçesinin Yamaçtepe Mahallesinde 200 kişilik pansiyon binası ve 24 derslikli Fen Lisesi ile spor salonu binası yapılacak.

Binaların yapımı için protokol imza törenine Vali Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Latif Karadağ, Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, OSB Başkanı Cengiz Şimşek ile aile üyeleri katıldı.

 “100.Yılda 100 Hayırsever” kampanyasının finale doğru yaklaştığını belirten Vali Gül, “3 Aralık’ta Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımıyla İstanbul’da ödül törenimiz olacak. Bugün de Cengiz Şimşek ve Ailesi ile birlikte iki tane protokol yapıyoruz. 1’cisi Fen Lisesi protokolü, 2’incisi ise 200 kişilik Öğrenci yurdu protokolü. Cengiz Bey başta olmak üzere tüm aile üyelerine ve Melike Tekstil ailesine teşekkür ederim. Sadece bu konuda değil, her konuda olabildiğince şehrimiz için katkı sunmaya devam ediyor. Allah sayılarını arttırsın, birliklerini ve bütünlüklerini muhafaza eylesin”  dedi.

Ailesi adına konuşan Cengiz Şimşek ise, “Sayın Valimizin başlatmış olduğu kampanyaya biz de katkıda bulunmak istiyoruz. Daha önce Melike Tekstil olarak, bir Ortaokul ile bir anaokulu yapmıştık. 6 ay önce de bir camii inşaatına başlamıştık. İnşallah bu okuldan da devletimize, milletimize faydalı insanlar yetişir. Biz sadece okulun yapımında bulunmayacağız. Ayrıca buradan yetişen başarılı öğrencileri de destekleyerek, ülkemizin kalkınmasında faydalı insanların yetişmesine yardımcı olursak, bundan çok mutluluk duyacağız. Herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Konuşmaların ardından imzalar atılarak hayırsever aileye Vali Davut Gül tarafından teşekkür belgeleri verildi.