GÜNCEL

Korkunç cinayetten yasak ilişki çıktı

Gaziantep’te dövülerek öldürülüp bir çukura gömülen iki kişini ölümünde yasak aşk çıktı. Evli kadınla yasak aşk yaşayıp kaçıran kişi ve arkadaşının kadının ailesi tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

Korkunç cinayetten yasak ilişki çıktı

Gaziantep’te dövülerek öldürülüp bir çukura gömülen iki kişini ölümünde yasak aşk çıktı. Evli kadınla yasak aşk yaşayıp kaçıran kişi ve arkadaşının kadının ailesi tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

Gaziantep’in Karkamış ilçesinin kırsal Gürçay köyü yakınlarında yanmış bir araç gören vatandaşların durumu güvenlik güçlerine bildirmesiyle ortaya çıkan olay iddialara göre şöyle gelişti:

16 yıllık evli ve 3 çocuk annesi Elif A., geçen yıl pandemi döneminde kocasının şehir dışında çalışması üzerine kendisi de aile bütçesine katkı amacıyla bir kasap dükkanında çalışmaya başladı. Bir süre sonra Elif A. ile aynı işyerinde çalışan evli Harun Özyer arasında yasak bir ilişki başladı. İkilinin görüşmeleri, kadının kocası Derviş A’nın pandemi yasaklarının bitmesi üzerine şehre dönmesiyle ortaya çıktı. Şehir dışında olduğu dönemde eşinin kendisini hiç aramamasından şüphelenen Harun A., eşinin telefonunda yaptığı araştırmada yasak aşk mesajlarına ulaştı. Eşiyle konuşmalarından bir sonuç alamayan Derviş A, kayınbabasını arayarak gelip kızını götürmesini istedi.

2 çocuğuyla birlikte evde kalan servis taşımacılığı işinde çalışmaya devam eden Derviş A, 5 gün önce kayınbiraderinden gelen “Ablam evde yok Horun ile kaçmış” telefonu üzerine Oğuzeli ilçesine giderek Harun Özyer’i bulmaya çalıştı. Harun’u karısıyla birlikte evden çıkarken gören Derviş A, durumu kayınbiraderleri ve polise bildirdi. Polis, ifadesini aldığı Özyer’i serbest bırakırken 3 çocuk annesi kadın da isteği üzerine kadın sığınma evine yerleştirildi.

Olaydan bir gün sonra kadının Karkamış ilçesindeki babasının evinin önüne bir arkadaşıyla giden Harun Özyer, kendisini tanıyan aile fertleri tarafından yakalanarak bir eve kapatıldı. İkili, akşam saatlerinde damatlarını da alarak birlikte kilometrelerce uzakta bulunan kendilerine ait bağ evine götürüp kazma ve kürekle öldürdükleri Özyer ve Canmaya’yı çukura atarak üzerini toprak ve taşla örttü.

Gürçay köyü yakınlarında yakılmış bir araç ihbarı aldıklarında olay yerinde yaptıkları incelemede aracın Harun Özyer’e ait olduğu belirleyince bölgede arama çalışması başlatıldı. Yapılan incelemede, bölgede  Derviş A’nın kayınbabasına ait bir fıstık bahçesi olduğunu belirleyen ekipleri aramayı bu bölgede yoğunlaştırınca yeni kazılmış bir alanda yaptıkları kazıda, öldürülerek üzerlerine taş ve toprak atılmış halde Harun Özyer ve İbrahim Canmaya’nın cansız bedenlerine ulaştı.

Olayla ilgili olarak Harun A ile kayınbabası İsrafil ve kayınbiraderleri Uğur ve Oğuzhan K. gözaltına alındı. Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından Adli makamlara sevk edildi. 

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Derviş A., kayınbabası İsrafil K ve oğulları Uğur ve Oğuzhan  kasten adam öldürme suçlarından adli makamlara sevk edildiler.