GÜNCEL

İşkenceci babaya 20 yıl istendi

Gaziantep'te 2 aylık bile olmayan öz oğluna işkence uygulayan baba hakkında istenen ceza belli oldu.

İşkenceci babaya 20 yıl istendi

Gaziantep'te 2 aylık bile olmayan öz oğluna işkence uygulayan baba hakkında istenen ceza belli oldu. İşkenceci baba 20 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanacak.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavclığı, oğluna işkence eden Yunus Göç hakkında iddianame hazırladı. Mahkeme tarafından ikabul edilen iddianamede sanığın suçu kendi çocuğuna karşı işlemesi nedeniyle Türk Ceza Kanunu’nun 82’nci maddesinde yer alan “Nitelikli öldürmeye teşebbüs” suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası isteniyor. 

İddianamede suçun şartlarının oluşması ve istenilen cezanın gerekçesi şöyle açıklanıyor:

 “Müştekinin beyanı, şüpheli ifadesi, adli raporu içeriği, tanzim edilen tutanak içerikleri dikkate alındığında, mağdurun olay tarihinde henüz 2 aylık dahi olmadığı ve Yüksek Yargı Kararları gereğince de “Beden ve Ruh Bakımından Kendisini Savunamayacak durumda olduğu, mağdurun henüz bir bebek olduğu göz önüne alındığında henüz beyin gelişiminin tamamlanmamış olduğu ve kafatası kemiklerinin tümüyle birleşmediği, kemikler arasında boşlukların olduğu ve bebeğin beyin gelişiminin hayati öneme sahip olduğu, mağdurun şüphelinin öz oğlu olduğu, mağdurun kendisini savunamayacak durumda olduğu, şüphelinin mağdur ağlamaya devam ettikçe darp olayın devam ettiği, darp eylemi sonucunda beyin kanaması geçirdiği ve yoğun bakım ünitesinde tedavi edildiği.."