KÜLTÜR - SANAT

Fatma Şahin şarkı söyledi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 25 Aralık Halk Konserleri kapsamında sahne alan Zara ile birlikte düet yaptı.

Fatma Şahin şarkı söyledi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, Zara ve Oğuzhan Koç’un sahne aldığı 25 Aralık Halk Konserlerinde Başkan Fatma Şahin, Zara ile beraber “Bahçelerde Mor Meni” türküsünü söyledi.

Halk Müziği Sanatçısı Zara ve Oyuncu-Müzisyen Oğuzhan Koç, hayranlarıyla buluştu. Şahinbey Spor Salonu’nun da gerçekleşen konser, gençlerin yoğun ilgisini gördü. Oğuzhan Koç’un şarkılarıyla coşan salon, Zara’nın seslendirdiği türkülerle hem eğlendi hem de şarkılarına eşlik ettiler. Konserin sonunda sahneye çıkan Başkan Fatma Şahin, Zara ile beraber “Bahçelerde Mor Meni” türküsünü söyledi.

Konserlerin sonunda Başkan Şahin ve Gaziantep Valisi Davut Gül günün anısına sanatçılara kutnudan yapılan ay yıldızlı atkı ve çiçek hediye etti.

 Gelen bütün vatandaşlara teşekkür eden Başkan Fatma Şahin, “Şahinbey’in, Şehitkamil’in Karayılan’ın torunları olarak 100’üncü yılımızdayız. Cumhurbaşkanımızın himayesinde hep birlikte yüzüncü yıl kutlamaları için buradayız. Sanatçılarımıza teşekkür ediyorum. Gençlerimizle beraber ikinci yüzyılı yazacağız. ‘Eğitim Şehri Gaziantep’, ‘Bilim Şehri Gaziantep’, ‘Genç Dostu Gaziantep’ diyeceğiz. Bunu birlikte başaracağız” dedi.
 
Vali Davut Gül ise, “Bizlerle sizi buluşturan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e, sanatçılarımıza teşekkür ediyorum. Burayı sizler güzelleştirdiniz. Bu salon siz gençlerle güzel. Bu ayın sonuna kadar konserlerimiz aynı coşkuyla devam edecek” diye konuştu.