YAŞAM

Pitbull dehşeti

Gaziantep’te 2 pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan 4 yaşındaki kız çocuğu komalık oldu.

Pitbull dehşeti

Gaziantep’te 2 pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan 4 yaşındaki kız çocuğu komalık oldu. Kaldırıldığı hastanede ameliyat edilen kız çocuğunu ağır yaralayan köpeklerin sahipleri ve site güvenlikçisi adliyeye sevk edildi.

Şahinbey ilçesinin Beştepe Mahallesinde bulunan Seyri Antep sitesinde meydana gelen olayda, pitbull cinsi 2 köpeğin saldırısına uğrayan Asya Ateş, olayı görenlerin yoğun çabası sonucu köpeklerden kurtarılarak ambulansla Gaziantep Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırıldı. Ateş, burada yapılan ilk müdahalenin ardından Özel Deva Hastanesine kaldırılarak ameliyata alındı.

Kız çocuğunun hayati tehlikesi devam ederken olayın ardından soruşturma başlatan güvenlik güçleri, aralarında sitenin güvenlik görevlisinin de bulunduğu 6 kişiyi gözaltına aldı. Saldırgan köpekler olayın ardından Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından koruma altına alındı.

İl Jandarma Komutanı ve Şahinbey Kaymakamı ile birlikte, kız çocuğunun tedavi gördüğü Özel Deva Hastanesi’ne gelerek aileye geçmiş olsun dileklerini ileten Gaziantep Valisi Davut Gül, doktorlardan, Asiye’nin durumu ile ilgili bilgi aldı. Vali Gül, “Tedavisi devam eden kızımızı ziyaret ettik. Anne ve babasıyla görüştük. Doktorlarından bilgi alarak bundan sonraki süreci planladık. Çok şükür bugün daha iyi. Tedavi ve sonraki süreçte devletimizin tüm imkanlarını ailemizle paylaşacağız. Adli ve idari süreç devam ediyor” dedi.

Olayla ilgili olarak Gaziantep Valiliğinden yapılan açıklamada, “İlimiz Şahinbey ilçesinde 22 Aralık 2021 günü saat: 14.30 sıralarında bir sitede oturan beş şahsa ait iki adet pitbull cinsi köpek, site çalışanının çocuğunu baş ve boğaz bölgesinden hayati tehlike oluşturacak şekilde yaralamıştır. Söz konusu yaralı çocuk, olayın ardından hastaneye sevk edilmiş olup, tedavisine devam edilmektedir. Olaya karışan iki köpek Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezine teslim edilmiştir. Olayla ilgili beş şüpheli ve site güvenlikçisi ile toplam altı şahıs gözaltına alınmıştır. Adli ve idari süreç devam etmekte olup, yaralı çocuğun tedavisi ve sonrası Valiliğimiz tarafından takip edilecektir” denildi.

Öte yandan, Cumhuriyet Başsavcılığınca açılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan köpeklerin sahipleri oldukları belirlenen 5 kişi ile sitenin güvenlik görevlisi jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.