GÜNCEL

Çelik kanatlar Gaziantep semalarında

Gaziantep’in kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü dolayısıyla Gaziantep Kalesi’nde düzenlenen “Jandarma Çelik Kanatlar Uçuş Gösterisi” yoğun ilgi gördü.

Çelik kanatlar Gaziantep semalarında

Gaziantep’in Kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü dolayısıyla Gaziantep Kalesi’nde düzenlenen “Jandarma Çelik Kanatlar Uçuş Gösterisi” yoğun ilgi gördü.

Cumhurbaşkanlığı himayelerine alınan Gaziantep’in Kurtuluşunun 100’üncü Yılı Etkinlikleri kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gaziantep Valiliği, Gaziantep’i Geliştirme Vakfı (GAGEV) ile Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde Gaziantep Kalesi, Jandarma Çelik Kanatlar Uçuş Gösteri Timi’nin helikopter gösterisiyle renklendi.

Jandarma uçuş timinin helikopter kullanmadaki tecrübe ve yeteneklerini sergilediği gösteri, Türk pilotlarının manevra kabiliyeti ve eğitim seviyesini bir kez daha gözler önüne serdi. Kale bölgesinde bulunan Gazi şehirlilerin merakla izlediği etkinlikte tek helikopter görev aldı.

Öte yandan gösteri uçuşunun ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı İstanbul Türk Müziği Mehteran Takımı kalede mehter marşını okudu. Bölgedeki vatandaşlar bu anları ilgiyle izledi.