EKONOMİ

Naksan satıldı

Naksan Plastik'in satış ihalesi gerçekleşti. 3 firmanın teklif verdiği ihale, Rekabet Kurumu ve diğer ilgili kurumlarca onaylanması halinde kamuoyuna rakamlar ve firmalar açıklanacak.

Naksan satıldı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) bünyesinde bulunan Gaziantep ve Türkiye'ni en büyük plastik üreticisi Naksan Plastik'in satış ihalesi gerçekleşti. 3 firmanın katıldığı ihalede en yüksek teklifin 1 milya 245 milyon TL olduğu öğrenildi. 

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında, kayyum atanan ve TMSF bünyesine geçen Naksan Plastik’in satış ihalesi gerçekleştirildi. 

TMSF binasında yapılan ihaleye, şartname satın alan 7 firmadan 3'ü teklif verdi. Kapalı zarflardan çıkan teklifler 1 milyar 245 milyon TL, 1 milyar 180,5 milyon TL ve 827 milyon TL oldu. Açık artırma aşamasına geçilmesinin ardından, iki firma tekliflerinde artışa gitmezken, en yüksek teklifi veren firma da nihai tekliflerinin 1 milyar 245 milyon TL olduğunu ihale komisyonuna bildirdi.

TMSF Fon Kuruluna sunulacak ihale sonucu, kurul tarafından uygun bulunması halinde Rekabet Kurumu'na bildirilecek. Buradan da uygunluk gelmesi alinde satışı onaylanıp ihaleye katılan firmalar ve teklifleri kamuoyuna açıklanacak.