GÜNCEL

Otobüse zam

Gaziantep'te sarı halk otobüsleriin bilet fiyatlarına zam geldi.

Otobüse zam

Gaziantep Umum Halk Otobüsleri Oda Başkanı Sofu Çolak, Gaziantep Büyükşehir belediyesine bağlı Ulaşım Koordinasuon Merkezi (UKOME)  ile anlaşmaya varıldığını belirterek sarı halk otobüslerin biniş ücretlerine zam geldiğini açıkladı.

Yeni zamlı tarifeye göre otobüs ücretleri tam 4.40 TL, indirimli 4,40  TL,  öğrenci 4 TL, serbest biniş desteği 2 TL, aktarma ücret tarifesi % 50 olarak belirlendi. (Başpınar) tam 5,25 TL, indirimli 5,25  TL, öğrenci 4, 80 TL olarak uygulanacak.


Sofu Çolak açıklamasında  şu ifadelere yer verdi:

"Gaziantep Büyükşehir Belediyesine bağlı UKOME müdürlüğü ile yapmış olduğumuz toplantı neticesinde halk otobüslerimizin maliyetlerinin artması sonucunda bizlere  destekleme sözü verdiler buna göre  otobüs binişlerindeki tarifelerimizde yüzde 48'lik bir zam geldi. Öğrenci binişlerinde ise 1.TL 85 kuruşluk ödeneği Gaziantep Büyükşehir Belediyesi karşılayacak"

Yapılan zamlardan öğrencilerin etkilenmeyeceği ve öğrencilerin biniş ücretlerinin önceki gibi devam edeceğini açıklayan Çolak, öğrencilerin biniş ücretlerinin fazlası Büyükşehir tarafından karşılanacağını sözlerine ekledi.