EKONOMİ

Oğuzeli Belediyesi GES kurdu

Gaziantep Oğuzeli Belediyesi, Kültür ve Kongre Merkezi’nin çatısına Güneş Enerji Santrali kurdu.

Oğuzeli Belediyesi GES kurdu

Gaziantep Oğuzeli Belediyesi yenilenebilir enerji kaynaklarından yararlanmak amacıyla Kültür ve Kongre Merkezi’nin çatısına Güneş Enerji Santrali kurdu.

Yüksek enerji maliyetlerini azaltmak ve çevreyi korumak adına Kültür ve Kongre Merkezi’nin çatısına 180 KW'lık Güneş Enerji Santrali (GES) kurduklarını söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, “Doğanın bize sunmuş olduğu müthiş bir nimet olan güneşi enerjiye çevirerek ilçemize gelir kaynağı oluşturduk” diye konuştu.

Dünya genelinde bir enerji krizi yaşandığını vurgulayan Kılıç, “Bu santral ile kendi elektriğimizi kendimiz üretmeye başladık. Bu bizim insani sorumluluğumuz. Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için bu projeler büyük önem taşıyor. Güneş enerjisi artık tüm dünyanın en önemli gündem maddelerinden biri. Belediyemiz bu sayede elektrik giderlerini bertaraf etmiş olacak. Bu sayede belediyemizin kasasında kalan para ilçemize yatırım olarak geri dönecek. Belediyemizin bu yatırımının, sanayi tesislerimize ve işletmelerimize de örnek olacağını düşünüyoruz” dedi.

AdminAdmin