GÜNCEL

Belediye personeli için SDS imzalandı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve GASKİ'de görev yapan memur ve sözleşmeli memurları kapsayan Sosyal Denge Sözleşmesi (SDS) imzalandı.

Belediye personeli için SDS imzalandı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) arasında belediyede görev yapan memur ve sözleşmeli memurları kapsayan Sosyal Denge Sözleşmesi (SDS) imzalandı.

İmzalanan sözleşme ile Büyükşehir Belediyesi ve GASKİ’de çalışan memurlar için kamu görevlilerine yönelik mali ve sosyal haklara ilişkin 2022 ve 2023 yıllarını kapsayan 6’ncı Dönem Toplu Sözleşmesi’nde belirtilen tavan oran yüzde 120 üzerinden destek verileceği açıklanırken sözleşmeli memurların SDS oranı ise iki katına yani yüzde 40 oranına çıkarıldı.

İmza töreni Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Levent Uslu, Belediye Başkan Vekili Latif Karadağ, BEM-BİR-SEN Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Zeki Öğücü, GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler ile Büyükşehir’de görev yapan memur ve sözleşmeli memurlar katıldı. 

Başkan Fatma Şahin, atılan imzayla birlikte yeni bir dönemin başladığını belirterek, “En büyük övgüyü belediye çalışanlarımız hak ediyor. O yüzden sizler ilk önce kendinizi alkışlamalısınız. Dışarıda bereketli bir kar yağışı var. İçeride de bereketi beraberinde getirecek bir imza töreni var. İnşallah pozitif gündemi Gaziantep Büyükşehir ailesi olarak her zaman muhafaza edeceğiz” dedi.

BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Levent Uslu ise, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile GASKİ de çalışan kamu görevlileri için bereketli ve güzel bir gün olduğunu aktararak, “Türkiye’nin dört bir yanında sosyal denge sözleşmeleri imzalanıyor. En parlak finali de Gaziantep’imizde yapıyoruz. Her daim, birlikte çalıştığı çalışma arkadaşlarını kendisi gibi düşünerek, empati kurarak bu sözleşmelerde toplu sözleşmenin verdiği en yüksek rakamdan imzalayan kıymetli başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AdminAdmin