GÜNCEL

Tilki için seferber oldular

aziantep'te define çukuruna düşen tilkiler Tarım Müdürlüğü ve itfaiye ekiplerinin saatler süren operasyonunda kurtarıldı.

Tilki için seferber oldular

Gaziantep'te define çukuruna düşen tilkiler Tarım Müdürlüğü ve itfaiye ekiplerinin saatler süren operasyonunda kurtarıldı.

Gaziantep’in Oğuzeli ilçesinin Göksü köyünde tilkilerin kuyuya düştüğü ihbarı üzerine Karkamış İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri yaptığı inceleme sonucunda define arayan kişiler tarafından kuyu gibi kazılan çukurun dar olması üzerine itfaiyeden yardım istedi. İtfaiye ekiplerinin desteğiyle yaklaşık 5 saatlik çalışma sonunda, vinçle kuyuya indirilen bir itfaiye eri tarafından kuyudan çıkarılan ve günlerdir soğukta beklediği için üşüyen tilki battaniyeye sarılıp ısıtıldıktan sonra doğaya bırakıldı.

Yapılan ihbar üzerine tilkinin kurtarılmasını sağlayan ekibe teşekkür eden Gaziantep İl Tarım Müdürü Mehmet Karayılan, "Arkadaşlarımız 5 saatlik çalışma sonucunda tilkiyi kurtarabildi. Kuyu dar ve derin olduğu için çalışma uzun sürdü. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerinin desteğiyle tilkiyi kurtarıp doğal ortama bıraktık" dedi.

AdminAdmin