EĞİTİM

Okullara 81 bin İngilizce kitap dağıtılacak

Gaziantep’te öğrencilerin yabancı dil eğitimlerine destek amacıyla 736 okula toplam 81 bin İngilizce eğitim kitabı dağıtılacak.

Okullara 81 bin İngilizce kitap dağıtılacak

Gaziantep’te öğrencilerin yabancı dil eğitimlerine destek amacıyla 736 okula toplam 81 bin İngilizce eğitim kitabı dağıtılacak. Kitapların maliyetini Gaziantep Geliştirme Vakfı karşılayacak.

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda, “Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor” projesi kapsamında Gaziantep’i Geliştirme Vakfı (GAGEV)’nin destekleriyle yürütülecek projenin tanıtımı Mehmet Akif İnan Ortaokulu’nda düzenlenen törenle yapıldı. Törene Vali Davut Gül, Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin ve İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor” projesi ile bugüne kadar 5 milyondan fazla kitabın okullara kazandırıldığını açıklayan Vali Davut Gül,  “Buna sivil toplum kuruluşlarımızın, belediyelerimizin, herkesin katkısı oldu. Türkçe öğrenirken çocuklarımız nasıl 1.sınıfta, 2.sınıfta kitap okuyarak pekiştiriyorlarsa, yabancı dilde de aynı şekilde çocuklarımızın İngilizceyi daha iyi öğrenebilmeleri için 81 bin kitap kütüphanelerimize dağıtılacak. Bunlar her seviyeye göre olan çeşitli kitaplar. Kitapların kontrolleri Milli Eğitim Müdürlüğümüzün öğretmenleri tarafından yapıldı” dedi.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ise, okullar için temin edilen 81 bin İngilizce kitabının 736 okulun kütüphanelerine dağıtılacağını belirterek, “Bu kitaplar ilkokul, ortaokul, liseler olmak üzere farklı gruplarda kitaplar. Çocuklarımızın İngilizcelerinin gelişimi için çok faydalı olacaktır” diye konuştu.

 

 

AdminAdmin