GÜNCEL

O işçi Suriyeli çıktı

Gaziantep’te bir inşaatın beton dökümü sırasında yıkılan iskelenin çökmesi sonucu enkaz altında kalan işçi, elbiseleri kirlendiği için ambulansa binmek istemeyince büyük ilgi gördü.

O işçi Suriyeli çıktı

Gaziantep’te bir inşaatın beton dökümü sırasında yıkılan iskelenin çökmesi sonucu enkaz altında kalan işçi, elbiseleri kirlendiği için ambulansa binmek istemeyince büyük ilgi gördü. Sağlık Bakanı Koca da görüntüleri paylaşarak, “Bu devlet malı, benim üzerim kirli diye düşünmeyin. Ambulansın hastadan kıymetli olduğu günleri unutun gitsin” dedi.

Şahinbey ilçesi Yeşilevler Mahallesi'nde meydana gelen olayda, bir ev inşaatının birinci katında beton döküm işlemi yapıldığı esnada tahta iskele büyük bir gürültüyle çökmüştü. Olay sırasında inşaatta çalışan 5 kişi göçük altında kalmıştı. İtfaiye ekipleri ve vatandaşların yardımıyla çıkarılan yaralı işler olay yerinde yapılan müdahalenin ardından hastaneye sevk edilmişti.

Bu sırada yaralanan işçilerden biri üstü kirli olduğu için ambulansa binmek istememiş, çevredeki vatandaşlar ile sağlık ekiplerinin güçlükle ikna etmesi sonrası ambulansa bindirilerek hastaneye kaldırılmıştı.

O anlara ilişkin videonun yayılması üzerine çok sayıda kişi işçiyi takdir ederken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da yaptığı bir paylaşımla işçiye seslenmişti:

Bakan Koca, “İşçi kardeşimiz, bu ambulans sizi almaya geliyor diye tertemiz. Hastalandığınızda size bir an evvel ulaşsın diye yepyeni. ‘Bu devlet malı, benim üzerim kirli’ diye düşünmeyin. Ambulansın hastadan kıymetli olduğu günleri unutun gitsin” dedi.

Öte yandan Bakan Koca’nın seslendiği işçinin Suriyeli olduğu ve 11 yıl önce ailesiyle birlikte Gaziantep’e geldiği öğrenildi. 30 yaşındaki Aved İsa’nın sağlık durumunun iyi olduğu ve hastanede yapılan tedavinin ardından taburcu edildiği belirtildi.

AdminAdmin