EĞİTİM

Eğitim'de son durumu bakan açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Gaziantep'te kentin eğitim sorunlarıyla ilgili geniş katılımlı bir toplantı yaptı. Bakan gündemdeki konular hakkında da konuştu.

Eğitim'de son durumu bakan açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitimde kararlı olduklarını ve tüm sınıfları kapalı olan okul bulunmadığını söyledi.

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Gaziantep’e gelen Bakan Mahmut Özer, kentteki eğitim yatırımları hakkında Vali Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve milletvekilleriyle görüştü. Gaziantep Valiliğinde düzenlenen toplantıda Vali, Büyükşehir Belediye Başkanı, Milletvekilleri ve ilgili kurum temsilcilerinin de katıldığı toplantıda eğitim tüm yönleriyle masaya yatırıldı. 

Toplantı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özer, yüz yüze eğitimin kararlılıkla devam ettiğini söyledi. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun önerdiği kriterleri yerine getirerek, bu dönemi de yüz yüze eğitimle sürdüreceklerini kaydeden Bakan Özer, bugün itibarıyla KOVID-19 vakası ve yakın temas nedeniyle tüm sınıfları kapalı şekilde hiçbir okulun bulunmadığını söyledi.

Özer, kronik rahatsızlığı veya özel eğitime ihtiyacı ola öğrencilerin ise KOVID-19 önlemleri kapsamında sağlanan kolaylık nedeniyle devamsızlıktan muaf sayılacaklarını bildirdi.

Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun yürürlüğü girmesinden duyduğu memnuniyeti de dile getiren Bakan Özer, “Kanunun yasalaşıp ve yürürlüğe girmesindeki desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı'mıza en içten şükranlarımı sunuyorum. Kanunun uygulanmasıyla ilgili yönetmeliği de hazırladık ve tüm eğitim paydaşlarımızın görüşüne açtık. 15 Mart'a kadar tüm paydaşlardan, öğretmenlerden, STK'lerden gelen görüşlere göre yönetmeliğe son şekli vereceğiz ve uygulamaya başlayacağız” dedi.

AdminAdmin