YAŞAM

İşkenceci baba hakim karşısında

Gaziantep’te 2 aylık bebeğine işkence ettiği gerekçesiyle tutuklanan baba hâkim karşısına çıktı.

İşkenceci baba hakim karşısında

Gaziantep’te 2 aylık bebeğine işkence ettiği gerekçesiyle tutuklanan baba hâkim karşısına çıktı. 

Yunus Göç, 29 Kasım 2021 tarihinde evde ağladığı için 2 aylık bebekleri Cihan’ı dövdü. Annenin cep telefonu kamerasıyla çektiği görüntüler sosyal medyada yayınlanınca büyük tepki alırken, hastaneye kaldırılan ve beyin sarsıntısı geçirdiği belirlenen Cihan bebek, yoğun bakım ünitesindeki tedavisinin ardından sağlığına kavuştuktan sonra taburcu edildi. Olayın ardından gözaltına alınan Yunus Göç ise sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmanın ardından baba Yunus Göç hakkında “Kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı, altsoya karşı öldürmeye teşebbüs”' suçundan  20 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Gaziantep 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına Kırıkkale Cezaevi'nde tutuklu bulunan Yunus Göç, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi ile bağlanırken, anne Semra Göç ile avukatlar ile müdahil olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı temsilcisi katıldı

İlk kez hakim karşısına çıkan Yunus Göç, eşinin iddia ettiği gibi o güne kadar bebeğine şiddet uygulamadığını savunarak, “O güne kadar bir şey yapmadım. Olay günü vurduğum doğrudur. Bir anda kendimi kaybettim, gözüm karardı ve oğluma vurdum. Ancak, neden vurdum bilmiyorum, bunun herhangi bir mazereti yok. Oğlumu seviyorum, vücudundaki morluklar doğum esnasında meydana gelmiş. Doktorlar bana öyle söylemişti” dedi.

Anne Semra Göç ise, kocasının bebeğine daha önce şiddet uyguladığını iddia ederek,  “Oğlumun her tarafı morarıyor, ağzından kan geliyordu. Hasta olduğunu sanıyordum ama öyle değilmiş. Oğlum çok ağladığı için Yunus bir kez, ‘Gıcık oluyorum boğazını sıkasım var’ demişti” diye konuştu.

Mahkeme, Yunus Göç’ün tutukluluğunun devamına karar vererek dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için, duruşmayı erteledi.

 

AdminAdmin