EKONOMİ

Kadooğlu: Gulfood'da yoğun ilgi gördük

Dünyanın en büyük gıda fuarlarından Dubai Gulfood 2022’ye katılan Kadooğlu Yağ, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. 

Kadooğlu: Gulfood'da yoğun ilgi gördük

Dünyanın en büyük gıda fuarlarından Dubai Gulfood 2022’ye katılan Kadooğlu Yağ, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.  Kadooğlu Yağ CEO’su Celal Kadooğlu,  “Fuar güzel geçti, dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçi akınına uğradı. Firmamıza yönelik ilgi de memnuniyet vericiydi’ dedi.

13-17 Şubat 2022 gerçekleştirilen fuara ilginin son iki yıla göre büyük oranda arttığını ifade eden Kadooğlu Yağ CEO’su Celal Kadooğlu, “Dubai Gulfood 2022’ta ülkemizi ve markalarımızı başarıyla temsil etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Dubai, Ortadoğu’nun yanı sıra Afrika, AB ülkeleri ve Amerikan için büyük bir önem taşıyor. Adeta bütün dünyanın buluştuğu bir fuarda katılıcı olarak ülkemizi temsil etmek elbette bizler için büyük onur kaynağıdır. Bizlerde yeni markalarımızı ve ürün kalitemizi bir kez daha bu fuarda tanıtmayı başardık. Her geçen gün ihracat gerçekleştirdiğimiz ülke sayısı artarken bünyemizdeki bütün yağ markalarımız global marka olma yolunda önemli ilerlemeler kaydediyor. Dünya mutfaklarının aranan markaları arasında yer almamız elbette büyük bir ekibin birlik ve beraberlik içerisinde yürüttüğü başarılı çalışmaların sonucudur. 2022 yılında da firma olarak yatırımlarımızı devam ettireceğiz” dedi.

Gulfood'un gıda sektörü için büyük önem taşıdığını söyleyen Celal Kadooğlu, "Kadooğlu Yağ olarak 60’ın üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Fuarda Kadooğlu Yağ’ın yanı sıra yine bünyemizde üretilen ve her birini global bir marka haline getirmeyi başardığımız Bizce, Brinto, Mayra, Azime markalarımızın yanı sıra yeni markamız Kadoo’yu da tanıtma imkanını yakaladık. Geri bildirimleri yüz yüze almak inanılmaz bir tecrübe oluyor. Bu yıl Dubai’de özellikle Ortadoğu ve Afrika ülkelerinden gelen müşterilerimizle gerek ürünlerimiz gerekse sektörümüzle ilgili görüşme imkânı bulurken önemli iş birliklerine de adım attık” diye konuştu. 

AdminAdmin