SPOR

Dinçerler adına yapılan salon açıldı

2 yıl önce Vehbi Dinçerler adına yaptırılan spor salonunun resmi açılışı gerçekleştirildi.

Dinçerler adına yapılan salon açıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Toto Teşkilatı iş birliğinde yapılan Mehmet Vehbi Dinçerler Spor Salonu’nun resmi açılışı, AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un katılımıyla yapıldı.

 

Törende, Numan Kurtulmuş, Gaziantep genelinde bulunan 400 okula dağıtılacak spor malzemeleri için 2,5 milyonluk temsili çeki GBB Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Valisi Davut Gül ve İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe’ye takdim etti. 

 

Törende konuşan AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Gaziantep’te bulunmaktan dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, şehre olan ziyaretinin açılış törenin ardından devam edeceğini söyledi.

 

Kurtulmuş, “Gaziantep programları arasında Mehmet Vehbi Dinçerler Spor Salonu’nun resmi açılışının çok anlamlı bir yeri var. Vehbi Dinçerler Beyin Türkiye siyasetine katkıları, çok değerli destekleri, kişiliği, karakteri ve şahsiyetiyle ortaya koyduğu vizyon, Türkiye siyasetinde iz bırakmıştır. Bu örneği ve hatırayı şükranla anıyoruz. Böyle bir ismin, burada bir spor salonuna verilmiş olması da oldukça güzel. Bu davranış, milletimizin kadir şinaslığının ve vefakarlığının ne kadar kuvvetli olduğunu gösterir. Bu bakımdan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e ve ekibine çok teşekkür ederim” dedi.

 

Yaptığı her ziyarette Gaziantep’in bir adım daha ileriye gittiğini ifade eden Kurtulmuş, “Gaziantep her açıdan örnek bir şehirdir. Türkiye’nin geleceğine ait, inançlarımızı taze tutan bir kentimizdir. Gaziantep’in bir vitrin şehir olduğunu her defasında dile getiriyoruz. Gaziantep milli kurtuluşumuzda da kurucu iradesine sahip olan bir şehirdir. Yerli ve milli olmanın ne demek olduğunu büyük mücahitleriyle başta Şahinbey olmak üzere bütün dünyaya göstermiştir. Antep, farklılıkları bir arada yaşatabilen, bütün farklılıkları ve etnik kökenleri bütünleştiren Anadolu’nun çimentosu olmuş, tutkalı olmuş önemli şehirlerimizden birisidir” diye konuştu.

 

 

Gaziantep’in sanayisiyle, ekonomisiyle ve bölgesel kalkınmadaki eşsiz hamleleriyle güçlü ve büyük Türkiye’nin sembolü olduğunun altını çizen Kurtulmuş şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde geleceğin Türkiye’sini inşa ediyoruz. 2023 tesadüfen dile getirilmiş bir hedef değildir. 2071 de keza öyle. 2053 de değildir. Bu tarihlerin hepsi milletimizin ortak tarihleridir. Daha güçlü bir Türkiye hedefi için yürümek hepimizin ortak sorumluluğudur. İnşallah az kaldı. 2023’te daha güçlü bir Türkiye’yi hep beraber kuracağız.”

 

 

Vehbi Dinçerler'den övgüyle bahseden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, herkesin siyaset adamı olabileceğini ancak devlet adamı olamayacağını, devlet adamı olmanın milli duruş gerektirdiğini söyledi. 

 Şahin, “Bugün çok özel bir tesisin açılışını yapıyoruz. Denizi olmayan memlekette dünya şampiyonu çıkarıyoruz. Nasıl oluyor bu? Hep birlikte bu şehir için büyük bir gayret gösteriyoruz. Cumhurbaşkanımızın İstanbul'da attığı o tohum, gazi şehirde fidan oldu. O fidan bilgi ormanına dönüştü. Gazi Mustafa Kemal Atatürk diyor ki, ‘ben sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını severim’ bizim değerli Cumhurbaşkanımız, 100. yılı himayesine alan Recep Tayyip Erdoğan da diyor ki, ‘spor ne kaybetme üzüntüsü ne kazanma sevincidir. Spor özgüvendir, cesarettir.’ Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte ‘Büyük Türkiye’ ideali için daha özgüvenli gençler yetiştiriyoruz. Daha cesaretli gençler yetiştiriyoruz. Aramızda bir uyum var, bir güven var, bir kardeşlik hukuku var. Kendi içimizde çalışıyoruz, birlikte rahmet var, birlikte kuvvet var anlayışıyla çalışıyoruz.” diye konuştu.

 

 

 

Eski bakan Vehbi Dinçerler de, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e artık belediye başkanlığı görevini kimsenin bıraktıramayacağını dile getirdi. Dinçerler, “İsmimi bu spor salonuna vererek, bana şeref verdiler. Gerçekten çok teşekkür ediyorum. Bir kadirşinaslıktır bu, bir hatırlamadır, saygıdır, hürmettir. Vehbi Dinçerler’e değil, yaptığı hizmetleredir.  Bu çok önemli bizler ölüp gideceğiz, gelip geçiciyiz herkes gibi. Şu an neyi anıyoruz biliyor musunuz? Millete hizmet edenlere her zaman saygı duyalım, onları öne çıkaralım, daima yüreğimizde sağlam tutalım. Onlara saygı duyalım ve milletin iradesini her zaman öne çıkaralım” şeklinde konuştu.

 

Toplamda bin 257 metrekarelik inşaat alanına sahip olan salonun içerisinde uluslararası standartlarda yapılan basketbol sahasının yanı sıra fitness, voleybol, basketbol, kickbox, karete, tekvando, satranç ve masa tenisi branşları ve 120 kişilik kapasiteli tribün bulunuyor. 

 

Törende AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Valisi Davut Gül, TBMM İdare Amiri ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Eski Devlet Bakanı Mehmet Vehbi Dinçerler, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Ahmet Üzer, Müslüm Yüksel, Derya Bakbak, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve diğer il protokol üyeleri bulundu.

AdminAdmin