GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-02-2022 12:33

Kapatıldılar

Gaziantep’te faaliyet gösteren çok sayıda işyeri hırsızlığa konu malları sattıkları gerekçesiyle kapatıldı.

Kapatıldılar

Gaziantep’te faaliyet gösteren çok sayıda işyeri hırsızlığa konu malları sattıkları gerekçesiyle kapatıldı. 

Şehitkamil Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı denetimlerde ilçede meydana gelen hırsızlık olaylarında çalınan eşyaları sattıkları belirlenen işyerleri birer birer tespit edilerek alınan kararla mühürlendi.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, hırsızlık suçuna konu eşyayı satın alan iş yerlerinin faaliyetlerini durdurduklarını söyledi.

Zabıta ekiplerince yapılan denetimlerin aralıksız sürdüğünü belirten Başkan Fadıloğlu, “Özellikle son dönemlerde ilçemiz genelinde artan hırsızlık olaylarına karşı Valiliğimiz koordinesinde kolluk kuvvetlerimiz başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla iş birliği içerisinde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Toplumda, huzur ve güveni bozan her türlü suç ve suçluyla mücadelemiz sonuna kadar kararlılıkla devam edecek. İlçemizde hırsızlık olaylarıyla ilgili olarak, hırsızlık suçuna konu eşyanın alım-satımı, olayların aydınlatılmasını, suçluların yakalanmasını zorlaştırmaktadır. Belediye olarak, hurda alımı-satımı yapılan iş yerlerine yapılan denetimler neticesinde bazı iş yerlerinde hırsızlık suçuna konu eşyaların satın alındığı ve satıldığı tespit edilmiştir. Buna bağlı olarak ekiplerimiz, gerekli yasal işlemi uygulayarak usulsüz davranan iş yerlerinin faaliyetlerini durdurmuştur. Bu yöndeki denetimlerimiz artarak devam edecektir” dedi.

AdminAdmin