EĞİTİM

HKÜ'de Erasmus yoğunluğu

HKÜ öğrencileri, yurt dışındaki üniversitelerde öğrenim görme ve staj yapma fırsatı oluşturan Erasmus programları için yapılan sınavlara yoğun ilgi gösterdi.

HKÜ'de Erasmus yoğunluğu

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) öğrencileri, Avrupa Birliği üyesi ülkelerde bulunan anlaşmalı üniversitelerde  öğrenim görme ve staj yapma fırsatı oluşturan Erasmus programları için yapılan sınavlara yoğun ilgi gösterdi.

Öğrencilerin kıyasıya yarıştığı ve heyecan dolu bir sınava katıldıklarını ifade eden HKÜ Uluslararası İlişkiler Ofisi Erasmus Yöneticisi ve Yabancı Diller Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Simge Gökberk, “Erasmus+ öğrenim ve staj hareketliliği programları için yazılı ve konuşma sınavlarını yapmış bulunmaktayız. Bundan sonraki adım ise programdan yararlanılacak öğrencilerin ilan edilmesi ve süreç hakkında ilgili öğrencilerimizin bilgilendirilmesi olacaktır. Erasmus Birimi olarak temel gayemiz öğrencilerimizin bu hareketlilik programları sayesinde yabancı dillerini geliştirmelerine, farklı kültürlerle etkileşime girerek iletişim becerilerini artırmalarına ve farkındalık oluşturmalarına, farklı toplumlardan ve ülkelerden ilham almalarına ve mezuniyet sonrası özgeçmişlerine katkı sağlamalarına aracı olmaktır. Üniversite hayatı, becerilerinizi geliştirebileceğiniz en güzel dönemlerden bir tanesidir, bunu Erasmus programları ile harmanlamak ve zenginleştirmek önemli bir kazanım olacaktır” dedi.

Sınav sonuçlarının ise 28 Şubat tarihinde iro.hku.edu.tr adresinden öğrencilere duyurulacağı belirtildi.

AdminAdmin