SİYASET

Bin yıl geçse de unutmayız!

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci 28 Şubat post modern darbesinin 25. yıl dönümünde darbeyi kınayarak, bin yıl geçse de bu zulmü unutmayacaklarını söyledi.

Bin yıl geçse de unutmayız!

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci 28 Şubat post modern darbesinin 25. yıl dönümünde darbeyi kınayarak, bin yıl geçse de bu zulmü unutmayacaklarını söyledi.

AK Parti Gaziantep İl Başkanlığı’nda gerçekleşen basın açıklamasına, Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke, Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, Kadın Kolları Başkanı Feray Yılmaz ve il yönetim kurulu üyeleri katıldı. Mehmet Eyüp Özkeçeci yaptığı açıklamada;

“25. yılını geride bırakan ve post-modern darbe olarak adlandırılan 28 Şubat süreci, milletimizin inancına, iradesine, değerlerine, insan haklarına, demokrasiye ve özgürlüklere yapılan fiili bir darbedir. Motivasyonunu 27 Mayıs darbesinden alan 28 Şubat; bir darbenin tarihi olduğu gibi vesayetin, antidemokratikliğin, karanlık bir zihniyetin de ismi olarak tarihe geçmiştir” dedi.

Özkeçeci, 28 Şubat’ta sözde “irtica tehdidi” ile medyanın darbeci zihniyete ram olarak “Topyekûn Savaş” manşetleri attığını, Ankara sokaklarında tankların yürütüldüğünü ve anti-demokratik MGK kararları alınarak “demokrasiye balans ayarı” denilerek dönemin hükümetinin istifaya zorlandığını söyledi.

“1000 yıl sürecek” denilen 28 Şubat Post-Modern darbesi ile insanların ayrımcı, ötekileştirici, insan haklarına aykırı uygulamalara maruz bırakıldığını ve milyonlarca insanın hayatının karartıldığını anlatan Özkeçeci, “Kadınlarımız ve genç kızlarımız, ne acıdır ki bu karanlık sürecin en büyük mağdurlarından olmuştur. Darbecilerin kurduğu ikna odalarında nice kadın, inançları hiçe sayılarak horlanmış ve baskıya maruz kalmıştır. Başörtüleri açılmaya zorlanmıştır. Bu odalarda psikolojik baskılara maruz bırakılan kızlarımızın çoğu üniversitelerdeki, liselerdeki eğitimlerini yarıda bırakmak zorunda kalmış ve etkisi bugün dahi süren travmalar geçirmiştir. Getirilen kanunsuz başörtüsü yasağı ile kadınların çalışma hayatında var olmaları engellenmiştir. Siyasi görüş ve inancından dolayı insanların; çalışma, eğitim, ibadet, düşünce ve ifade özgürlükleri gibi temel hakları ellerinden alınmıştır. Ülkesi, milleti için çalışan ve üreten sermaye dahi kategorize edilerek ‘Yeşil sermaye’ adı altında ötekileştirilmiştir” dedi.

28 Şubat darbesinin vesayetçi sistemin ilk tezahürü olmadığını sonu da olmadığını vurgulayan Özkeçeci, “15 Temmuz Hain Darbe Girişimi de aynı kaynaktan beslenen vesayetçi sistemin dışa yansıyan bir suretidir. Ülkemizde yaşanan bazı gelişmelere ve dillendirilen, mırıldanılan, hayali kurulan özlemlere bakılırsa 28 Şubat zihniyeti ne yazık ki bazı mahfillerde hala diriliğini korumaktadır. Devletimizin 28 Şubat’ın acılarını sağaltmak ve iyileştirmek adına yaptığı muazzam çalışmalarına rağmen bu zihniyetin söylemleri, eylemleri ve kamuflajlı darbe yılları nostaljileri; kabuk bağlayan yaralarımızı kanatmaktadır. Vesayetçi zihniyetle mücadelemiz biz var olduğumuz sürece devam edecek inşallah. 28 Şubat için ‘bin yıl sürecek’ diyenler unutmasın ki 28 Şubat bin yıl sürmedi; ancak biz 28 Şubat’ı bin yıl geçse de unutmayacağız. Demokrasimize ve Milli İrade’ye her zaman sahip çıkacağız. 15 Temmuz Darbe girişiminde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Milletimizle beraber gösterdiğimiz mücadele bunun ispatıdır” diye konuştu.

Özkeçeci, “Bu vesile ile ülkemizde 27 Mayıs, 12 Eylül, 28 Şubat, 15 Temmuz gibi insan onurunun, insan haklarının, demokrasi ve değerlerimizin hiçe sayıldığı günlerin bir daha yaşanmaması için var gücümüzle çalışmaya devam ediyor, 20 yıldır her şartta ve koşulda özellikle darbeler karşısında yanımızda olan milletimize şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

AdminAdmin