EĞİTİM

Gaziantep dörde katladı

Gaziantep'teki ilk ve orta kademe okullara toplam 240 bin yeni kitap dağıtıldı. Vali Davut Gül, kişi başına düşen kitap sayısında ülke ortalamasının 4 katına ulaştıklarını söyledi.

Gaziantep dörde katladı

Gaziantep'teki ilk ve orta kademe okullara toplam 240 bin yeni kitap dağıtıldı. Vali Davut Gül, kişi başına düşen kitap sayısında ülke ortalamasının 4 katına ulaştıklarını söyledi. 

Kitapların tanıtımı için Bedreddin Ayni İmam Hatip Lisesi’nde yapılan törene Vali Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ile diğer protokol üyeleri katıldı.

Törende konuşan Vali Davut Gül, “Güçlü bir yayın grubu olan İş Bankası Yayınları’nın kitaplarını öğretmenlerimiz gözden geçirdi. İlkokul, ortaokul ve liselerin seviyelerine göre kitap seçtiler. Bu seçilen kitaplar okul türlerine göre Gaziantep’in tamamına kazandırılmış oldu. Bu ve daha önceki projelerle birlikte Türkiye genelinde öğrenci başına düşen kitap sayısının 4 katına çıktık. Biz çocuklarımızı geleceğe hazırlıyoruz. Kendi evlatlarımıza istediğimizi, bütün Gaziantep’in evlatlarına istiyoruz” diye konuştu. 

Gaziantep’in ilk ve ortaöğretimde 600 bin öğrenci, 4 üniversite ve 100 bine yakın üniversite öğrencisiyle gelecekte beşerî sermayesi çok güçlü olan bir şehir olduğunu söyleyen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, “Gaziantep’te kitap çeşitliliğini arttırmak ve kitaba ulaşımı kolaylaştırmamız gerekiyor. Kitap okumak istiyorum ama ulaşamıyorum. Böyle bir şey olmasın herkes her istediği kitaba ulaşsın. Kitaplar kolay ulaşabilir ve çeşitliliği olsun. Çocuklarımız fikren, zikren geleceğe hazırlansın. Biz de destek vermek için buradayız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe de, eğitim-öğretim yılının başında Davut Gül'ün talimatıyla bütün okullarda kütüphane kurulduğunu açıklayarak, “Bugün yaptığımız çok özel bir program, bu kütüphanelerimizin zenginleştirilmesi ile ilgili. 140 bini İş Bankası Yayınları olmak üzere toplamda 240 bin adet kitap dağıttık. Bu kitaplarımız her okul türü seviyesinde oldu” görüşünü dile getirdi.

 

AdminAdmin