GÜNCEL

İstiklal Şairi unutulmadı

İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” nün 101.yıl dönümü münasebetiyle kutlama programı düzenlendi.

İstiklal Şairi unutulmadı

Türk milletinin bağımsızlığını ifade eden İstiklal Marşı’nın 12 Mart 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Milli Marş olarak kabul edilmesiyle “İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” nün 101.yıl dönümü münasebetiyle kutlama programı düzenlendi.

Şehitkamil Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Vali Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, Vali Yardımcısı Mutlu Almalı, Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, İl Jandarma Komutanı Tuğg. Hidayet Arıkan, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ile diğer protokol üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Gaziantep Lisesi Müdürü Mehmet Kürşat Hamurlu tarafından günün anlam ve önemine dair konuşma yapıldı.

Ardından Gaziantep lisesi öğrencileri ve okul müdür yardımcısı tarafından Mehmet Akif Ersoy’un Bülbül şiiri seslendirildi.

Devamında Tük Dili ve Edebiyatı öğretmenleri tarafından Mazi ve Ati’nin Destanı isimli tiyatro gösterisi düzenlendi.

Akabinde Şahinbey Belediyesi tarafından bu yıl 12.si düzenlenen İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışmasını İlkokul kategorisi 1.si Hatice Karslıgil İlkokulu öğrencileri tarafından gösteri düzenlendi.

 

 

AdminAdmin