GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-03-2022 11:13   Güncelleme : 18-03-2022 11:19

Suç örgütüne operasyon

Kendilerini devlet görevlisi olarak tanıtıp vatandaşlardan 4 milyon lira haksız kazanç sağlayan 37 şüpheli Gaziantep ve 11 ilde yakalandı.

Suç örgütüne operasyon

Aralarında Gaziantep’in de olduğu 12 ilde, kendilerini kamu görevlisi, banka çalışanı olarak tanıtarak dolandırıcılık yapıp 4 milyon lira haksız kazanç sağlayan suç örgütüne düzenlenen operasyonda 37 şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, vatandaşları dolandırdığı ve haksız kazanç elde ettiği belirlenen suç örgütüne çalışma başlatıldı. Yapılan araştırmada şüphelilerin yabancı uyruklu kişilerin üzerine kayıtlı telefon hatları, kimlikler ve araçları kullanarak 6 olayda toplam 4 milyon liralık haksız kazanç sağladığı belirlendi. Şüphelilerin ız bırakmamak için paraları yabancı şahıslar adına açılan hesaplarda dolaştırdıkları ve kripto para aldıkları tespit edildi.

Yaklaşık 5 ay süren teknik ve fiziki takip sonrasında suç örgütü lideri C.Y. ile diğer şüphelilerin yakalanması için operasyon başlatıldı. İstanbul merkez olmak üzere Gaziantep, Şanlıurfa, Edirne, İzmir, Adana, Bursa, Karabük, Kırıkkale, Kocaeli, Mardin, Tekirdağ'da belirlenen adreslere yapılan baskınlarda 37 şüpheli yakalandı.

 

 

AdminAdmin