GÜNCEL

10 bin ağaç dikecekler

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri 10 bin fidandan oluşan hatıra ormanı kuracak.

10 bin ağaç dikecekler

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri 10 bin fidandan oluşan “GAİB Hatıra Ormanı” oluşturulmasının startını Gaziantep 5. Organize Sanayi Bölgesi Dülük mevkiinde verdi.

Birlik Başkanları, üyeler ve personelin yanı sıra ailelerin de katılımı ile gerçekleştirilen fidan dikim organizasyonu şenlik havasında geçti. 

Törende konuşan GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci “Günümüzde tüm dünyayı tehdit eden küresel ısınmaya karşı elimizdeki tek güç doğamızı ve ormanlarımızı korumak. Doğa ve çevre konusunda bilinçli olmalı ve bir vatandaş olarak doğamızı korumalıyız. Atatürk’ün de belirttiği gibi ‘Ormansız bir yurt, vatan değildir.’ Emeği geçen başkanlarımıza, yönetim kurulumuza, üyelerimize, personelimize ve kıymetli ailelerine şükranlarımı sunuyorum. Daha yeşil bir gelecek için, hatıra ormanımızın ülkemize ve güzel Gaziantep’imize nefes olmasını temenni ediyorum” dedi.

Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mehmet Çıkmaz ise, “Bugün burada toplanma amacımız çok kıymetli. Yaşadığımız doğayı korumak ve gelecek nesillere daha temiz, daha yeşil bir dünya sunmak hepimizin sorumluluğu ve bu hususta ufak da olsa katkımızın olduğunu bilmek mutluluk verici. Gaziantep’imize ve dolayısıyla ülkemize daha nice ormanlar kazandırmayı temenni ediyor, emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu. 

AdminAdmin