GÜNCEL

Ağır bilanço

Gaziantep’te bir lokantada meydana gelen patlamanın bilançosu ağır oldu.

Ağır bilanço

Gaziantep’te bir lokantada meydana gelen patlamanın bilançosu ağır oldu. Vali Davut Gül, 50 işyeri, 30 konut ve 4 araçta hasar olduğunu açıkladı.

Şehitkamil ilçesindeki bir lokantada meydana gelen tüp patlamasının yaşandığı bölgede incelemelerde bulunan Gaziantep Valisi Davut Gül,  patlamada hasar gören iş yerlerini ziyaret ederek bilgi aldı. Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı ve Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile birlikte bölgeyi ziyaret ederek incelemede bulunan Vali Gül, “Sabah saatlerine yaşanan patlama ile birlikte 50 iş yeri, 30 konut ve 4 araçta hasar oluşmuş durumda. Çok şükür herhangi bir can kaybımız ya da yaralı vatandaşımız yok. Bütün kurum ve kuruluşlarımız zararları tespit ediyorlar. Olayın yaşandığı andan itibaren enkaz kaldırma çalışmaları da sürüyor. Bölgeyi olabildiğince hızlı bir şekilde normalleştirmeye çalışıyoruz” dedi.

Vali Gül, “Patlamanın sebebi belli değil, ama lokantadaki sanayi tüpü patlamış. Patlamanın sebebini teknik olarak araştırıyoruz. Olay emniyet boyutuyla, savcılık boyutuyla ve diğer kurumların katkılarıyla araştırılıyor. Şimdiden şu sebepten patlama oldu demek çok erken. Sebebin ne olduğunu araştırıyoruz" diye konuştu.

AdminAdmin