SPOR

500 gence bisiklet

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Dünya Sağlık Haftası kapsamında “Sağlık için pedalla” sloganıyla 500 gence bisiklet hediye etti.

500 gence bisiklet

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Dünya Sağlık Haftası kapsamında “Sağlık için pedalla” sloganıyla 500 gence bisiklet hediye etti.

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’in eğitim, bilim, sağlık, spor şehri olması adına yola çıktıklarını belirterek, “Bu yolculukta en önemli gücümüz gençlerimiz. Gençlerimiz geleceğe çok iyi hazırlamamız lazım. Onların beden ve ruhen her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak fırsatlar vermek lazım. En büyük yatırım beşeri sermaye, yetişmiş insan gücü. Çok genç bir nüfusumuz var. Bu bizim en büyük zenginliğimiz. Gençlerimizi geleceğe hazırlamak için hükümetimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve millet ittifakımızın verdiği destekle çalışıyor, gençlerimizi merkeze alıyoruz. Eğitim, sağlık, istihdamda önce gençlik diyoruz” dedi.

Pandemi sürecinden bu yana bisikletin bir spor aracı olmaktan çıktığını dile getiren Şahin, “Avrupa’nın sokaklarında bugün 7’den 70’e herkes bisiklet kullanıyor. Böylelikle vücut rahatlıyor, karbondioksit salınımı olmuyor, havayı kirletmiyor. Şehir merkezinde planlamalar yaptık ama bir taraftan da bisiklet kullanımını teşvik etmemiz gerekiyordu. Bisiklet kullanımını teşvik etmek için yarışmalar düzenledik, daha fazla bisiklet verdik. Bütün belediye başkanları bisiklet kullanımını teşvik etti. Bunun sonunda başarı geliyor. Havayı temiz, vücudu dinç tutmak için, sağlıklı kalmak için pedalla diyoruz” diye konuştu.

 

14.04.2022

AdminAdmin