GÜNCEL

Bayram coşkusu

Gaziantepli çocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı düzenlenen etkinlikte kutladı.

Bayram coşkusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nce, Gaziantep Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şenliği Masal Park'ta başladı. Şenliğin açılışında çocuklardan oluşan koroya Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de eşlik etti.

 

Cumhuriyetin kuruluşu ve bağımsızlığın ilk adımı alan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 102'nci yıl dönümü tüm Türkiye'de olduğu gibi Gazi şehirde de coşkuyla kutlandım

Masal Parkı’nda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin organize ettiği 23 Nisan Çocuk Şenliğinde çocuklar özel performanslarla bayramı kutladı.

Öğrenciler ve sınıf öğretmenlerinden oluşan koro, şenlikte bayram şarkılarını hep beraber söyledi. Koro, "Memleketim" şarkısını seslendirirken sahneye çıkan Başkan Fatma Şahin, çocuk korosuna eşlik etti.

Şenlikte Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı çocuk kütüphaneleri ve sanat merkezi standlarında özel etkinlikler çocuklarla buluştu. Gençlik Hizmetleri ve Spor Daire Başkanlığı eğitmenlerinin oluşturdukları programlar ve parkurlarla çocuklar eğlenceli vakit geçirdi.

Şenlik kapsamında 24 Nisan Pazar günü saat 16.00'da Sefo Konseri düzenlenecek.

Etkinliklere Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahit, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hacı Halil Osma, kaymakamlar, belediye başkanları ve il protokol üyeleri katıldı

AdminAdmin