YAŞAM
Giriş Tarihi : 28-04-2022 16:16

Asiye davasında üzen gelişme

Pitbull köpeklerin saldırısında ağır yaralanan Asiye Ateş'in yaralanmasıyla bilgili açılan davada yeni karar çıktı

Asiye davasında üzen gelişme

Gaziantep'te 4 yaşındaki Asiye Ateş'in pitbull köpeklerin saldırısına uğrayarak ağır yaralanmasıyla ilgili açılan davada yargılanan sanıklar bir kez daha ntahliye edildi.
22 Aralık 2021'de meydana gelen olayda, Şahinbey ilçesinin Beştepe Mahallesindeki  babasının apartman görevlisi olarak çalıştığı sitenin basketbol sahasında 2 pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan Asiye Ateş ağır yaralanmış, uzun süre Gaziantep ve Antalya’da tedavi görmüştü.
Olay nedeniyle gözaltına alınan 6 şüpheliden Mustafa Elibol, Mustafa Yiğit, Süheyla Kurçak ve Zeliha Can tutuklanmış ve haklarında 'olası kastla yaralama' ve 'suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme' suçlarından dava açılmıştı. 27.  Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 21 Şubat'ta yapılan duruşmada 4 sanık tahliye edilmiş ancak yapılan itiraz üzerine yeniden tutuklanmışlardı.
Davanın 3. duruşmasına tutuklu sanıklar SEGBİS aracılığıyla katılırken, tutuksuz yargılanan sanıklar Mahmut Elibol ve Zeynep Can ve avukatları salonda hazır bulundu.

Tahliye kararına önceki kararda olduğu gibi yini itiraz edildi.

Duruşmada tanık olarak dinlenen veteriner hekim aşılarını yaptığı köpeklerin sahibinin kim olduğunu bilmediğini söyledi. Tutuklu sanıklar ise köpeğin sahibi olmadıklarını savundu
4 sank hakkında tutuklu bulundukları süreyi göz önünde bulundurarak tahliye kararı veren mahkeme heyeti duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

 

AdminAdmin