GÜNCEL

OSB'de özel güvenlik sistemi

Gaziantep OSB ve İl Emniyet Müdürlüğü arasında Özel Güvenlik Görevlileri ile Genel Kolluk Kuvvetleri arasında iş birliği ve Gaziantep Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından bina yapım protokolü törenle imzalandı.

OSB'de özel güvenlik sistemi

Gaziantep OSB ve İl Emniyet Müdürlüğü arasında Özel Güvenlik Görevlileri ile Genel Kolluk Kuvvetleri arasında iş birliği ve Gaziantep Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından bina yapım protokolü törenle imzalandı. Valilik Fuaye Salonunda düzenlenen törene Vali Davut Gül, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Başkanı Cengiz Şimşek ve OSB yetkilileri katıldı.

İmza töreninde konuşan Vali Davut Gül,  “Bugün burada iki ayrı protokolümüz var. Bunlardan bir tanesi bir polis merkezi kurulacak ve polis merkezimizde yeni açılacak 6.ve 7. Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere bu bölgeye daha yakından hizmet vereceğiz. Bekçilerimiz ve polislerimiz olacak kapasitemiz daha çok artarak yükselecek. Aynı şekilde sadece bekçinin polisin değil özel güvenliğin yapacağı işlerde olacak” diye konuştu.

OSB’de özel konut sitelerinde olduğu gibi özel bir güvenlik teşkilatı kurulacağını açıklayan Vali Davut Gül, “Özel Güvenlik teşkilatının eğitimini polisimiz verecek. Alanda bekçilerimiz gibi ayrı bir kapasitemiz olacak. Bununla birlikte daha güvenli bir Organize Sanayi Bölgesi oluşarak can ve mal güvenliğinin daha da arttığı, polisin alanda daha güçlü olduğu ve binada 3 ayrı kolluk kuvvetlerimizin hizmet aldığı bir sistem olacak. OSB şehre yük olmuyor, yük alıyor. Her sosyal proje de elini taşın altına koyuyor. Cengiz başkanımızın başta olmak üzere bütün yönetimine, Organize Sanayide destek veren iş adamlarımıza, birlikte bu süreci başta sona takip eden İl Emniyet Müdürümüz ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Amaçlarının Organize Sanayi Bölgemisini daha güvenli alanlar haline getirmek olduğunu söyleyen Gaziantep İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ ise, "Mevcut kapasitenin daha yükseğe çıkarabilmesi için özel güvenlik kurumlarının orada varlığının bulunmasını ve biz de hem kolluk, hem özel güvenlik sisteminin koordinasyonu anlamında önemli bir aşamayı geçip beraberce üreteceğimiz hizmet kapsamında bir protokol imzalayacağız. Firmalarımızın kendi kuracakları özel güvenlik yapısı ile birlikte hareket ederek çok daha iyi bir güvenlik anlayışına hakim olmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

Gaziantep Organize Sanayi Başkanı Cengiz Şimşek de,  1200 fabrikada 350 bin kişinin çalışmasını hedeflediklerini belirterek, “Asayişin ve emniyetin olmadığı yerde huzur, güven ve üretim olmaz. Böyle bir proje hem çalışanlarımızın, hem sanayicilerimizin güvenlik içerisinde bulunmasıyla çalışanlarımıza kolaylık sağlayacaktır. Daha öncesinde Organize Sanayi bölgemiz için hastane protokolü imzalamıştık. İnşallah önümüzdeki günlerde hastanemizin temellerini atacağız” dedi.

 

 

AdminAdmin