YAŞAM
Giriş Tarihi : 17-05-2022 17:06

Rekor kırdı

Şahinbey Belediyesi ve Kızılay işbirliğinde kan bağışı kampanyasında bir günde 5 bin 468 kan bağışıyla yeni bir Türkiye rekoru kırıldı. 

Rekor kırdı

Gaziantep’te Türk Kızılayı, Valilik ve Şahinbey Belediyesi işbirliğinde “Vatan İçin Can Millet İçin Kan Veririz” sloganıyla düzenlenen kan bağışı kampanyasında bir günde 5 bin 468 kan bağışıyla yeni bir Türkiye rekoru kırıldı. 

 

Gaziantep Valiliği, Şahinbey Belediyesi ve Kızılay tarafından organize edilen 15 Temmuz Demokrasi Meydan’ında gerçekleşen kan bağışı kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Şahinbey Belediyesi kan bağışı kampanyasında en fazla kan bağışının yanı sıra, en fazla katılımcı ve en fazla kadın katılımcı başarısını yeniledi.

Programda konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, “Şahinbey Belediyemizin her yıl düzenlediği kan bağışı kampanyası şüphesiz Gaziantep ve Şahinbey için önemli bir farkındalık. Kan meselesinin ancak ne kadar çok ihtiyacımız olduğunda önemini anlıyoruz. Kızılay Dünya’da ve ülkemizde gurur kaynağımız. Bu anlamda Kızılay aracılığıyla bu organizasyonun yapılması çok önemli. Başta Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu ve ekibi olmak üzere Kızılay’ımıza, STK’lara ve tüm vatandaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

5 BİN 468 KİŞİ KAN VERDİ

Kan bağışı kampanyasına vatandaşın gösterdiği ilgiden dolayı oldukça memnun olan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “13. kez düzenlediğimiz kan bağışı kampanyasında yeni bir başarıya daha imza attık. Daha önce 3 binin üzerinde bir günde kan alarak önemli bir başarıya imza atmıştık. Halkımız, sivil toplum örgütlerimiz, kadın, erkek, genç, yaşlı demeden kan bağışında bulunmak için herkes 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'na geldiler. Toplamda 5 bin 468 ünite kan alımı gerçekleşti. Bizleri yalnız bırakmayan ‘Vatan İçin Can Millet İçin Kan Veririz” diyen tüm vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

İYİLİK GEMİSİ GAZİANTEP’E DEMİR ATTI

Bağışlanan kanların ihtiyaç sahibi insanlara şifa olacağını ifade eden Kızılay Genel Sekreteri Ramazan Saygılı, “Bu kan bağışlarınız bilmediğiniz ve tanımadığınız insanların yüreklerine dokunacak ve onlara şifa olacak. Geleneksel olarak yapılan ve 13. icra ettiğimiz ve daha önceki başarılı çalışmalarında Kızılay dostu Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu 20.000 ünitenin üzerinde kan toplamıştı. Böyle bir organizasyon düzenlediği için Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

1 ÜNİTE KAN 3 CAN

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na kan bağışında bulunmak için gelen vatandaşlar ise, “Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nun örnek projelerinden birisine daha destek vermekten mutluluk duyduk. Her yıl düzenlediği kan bağışı etkinliği ile hem Kızılay’a hem de şifa bekleyen hastalara destek oluyor. Kan bağışında bulunarak kan bekleyen hastalara umut olmak istiyoruz. Bu anlamda böyle bir organizasyonun içerisinde olmaktan oldukça mutluyuz” diye konuştular

AdminAdmin