GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-05-2022 12:42

Gençlerin kalbi vatan için çarpıyor

Gaziantep Valisi Davut Gül, 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda kalbi vatan için çarpan, ilimde, fende, teknolojide Türkiye Cumhuriyeti Devletini  ileriye taşıyacak olanların gençler olduğunu söyledi. 

Gençlerin kalbi vatan için çarpıyor

Gaziantep Valisi Davut Gül, 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda kalbi vatan için çarpan, ilimde, fende, teknolojide Türkiye Cumhuriyeti Devletini  ileriye taşıyacak olanların gençler olduğunu söyledi. 

Vali Gül, mesajında şunları dile getirdi: 

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir milletin kurtuluşunu sağlayacak mücadeleyi başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 103. yıl dönümüne ulaşmış olmanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Atatürk’ün azim ve kararlılıkla başlattığı, şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biri ve Milletimizin yeniden varoluş mücadelesinin ilk kıvılcımı olan 19 Mayıs, tarih boyunca hep yükseklerde tuttuğumuz özgürlük sevdamızın bir yansımasıdır.

Aziz Milletimizin, istiklalimiz ve istikbalimizi korumak için genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle verdiği bu mücadele büyük bir zaferle sonuçlanmıştır. Esaret altındaki mazlum milletlere de ışık olan bu zaferle Milletimiz;  vatan ve bayrak sevgisini, özgür yaşama kararlılığını tüm dünyaya bir kez daha ilan etmiştir.

İstiklal Savaşımızı zafere taşıyan birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu, bugün de devletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarabilmemiz için bize ilham ve güç vermektedir.

Sevgili Gençler,

İstiklal mücadelemizin başladığı 19 Mayıs gününün sizlere armağan edilmesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Aziz Milletimizin sizlere verdiği değerin ve duyduğu güvenin bir göstergesidir.

Vatanı canı pahasına savunarak kurtuluş mücadelesini başarıya ulaştırmak kadar zor olan başka bir şey de bu mücadelenin devam ettirilerek bu toprakların bir daha kurtarılmasına gerek kalmayacak bir güce ve gelişmişliğe kavuşturulmasıdır. İşte bunu başaracak olanlar sizlersiniz.

Bilesiniz ki, bu milletin, vatanı korumak için canını hiçe sayacak milyonlarca evladı vardır. Ancak kalbi vatan için çarpan, ilimde, fende, teknolojide Türkiye Cumhuriyeti Devletini  ileriye taşıyacak olan gençlerimiz de bir o kadar önemli görevler üstlenmektedir.

Bu aziz vatanın ecdadımızdan bizlere emanet olduğunun idraki içinde, tarihimize ve değerlerimize sadakatle sahip çıkarak, Ülkemizi hep birlikte daha huzurlu günlere taşımanın gayreti içinde olacağınıza gönülden inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını ve bu vatan için toprağa düşen bütün şehitlerimizi rahmet, saygı ve şükranla anıyor, gazilerimize minnetlerimi sunuyor, tüm gençlerimizin Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum."

AdminAdmin