SPOR
Giriş Tarihi : 21-05-2022 14:13

Seçkin'li Kaan dünya şampiyonu

Özel Seçkin Koleji öğrencisi Kaan Kara Fransa'da yapılan Liselerarası Yüzme Yarışması'nda 50 metre kurbağalama dalında dünya birincisi oldu.

Seçkin'li Kaan dünya şampiyonu

Özel Seçkin Koleji öğrencisi Kaan Kara Fransa'da yapılan Liselerarası Yüzme Yarışması'nda 50 metre kurbağalama dalında dünya birincisi oldu. 

Özel Seçkin Koleji Kurucusu İbrahim Kaçıran, 12 yıllık öğrencileri Kaan Kara'nın büyük başarısından gurur duyduklarını belirterek, "27 yıldır Gazi şehrimize hizmet veren okulumuz bugüne kadar yavukat, doktor, mühendis, eczacı, mühendis, hakim, savcı iş insanı, öğretmen ve daha pek çok mesleği sürdüren yüzlerce mezun vermenin gururunu yaşıyor. Öğrencimiz Kaan da öğretmenlerinin ve ailesinin büyük emekleriyle spor yaşamında başarılarıyla adından söz ettiriyor. Kaan dünya birinciliğinin yanı sıra 2 dünya ikinciliği ve bir dünya dördüncülüğü de kazanmıştır. Bu başarısıyla da ülkemizi ve Gaziantepimizi gururlandırmıştır" dedi. 

Öte yandan Şehitkamil Belediye Başkan Rıdvan Fadıloğlu'nun yaptığı bir paylaşımda Kaan'ı okulunun adını anmadan tebrik etmesine de dikkat çeken Kaçıran, "Yanlış hatırlamiyorsam Kaan Kara 12 yıldır Gaziantep ÖZEL SEÇKİN KOLEJİ’nin öğrencisidir. Sevgili Kaan’ımız ÖZEL SEÇKİN KOLEJİ'ninhavuzunda öğretmenleri tarafından yetiştirilerek ailesinin de büyük destek ve katkılarıyla Fransa’da yapılan liseler arası yüzme yarışmasında 50 m kurbağa da DÜNYA BİRİNCİSİ olmuştur. Ayrıca 2 DÜNYA İKİNCİLİĞİ VE 1 DÜNYA DÖRDÜNCÜLÜ dereceleriyle de ülkemizi ve Gaziantep’imizi gururlandırmıştır.Ş EHİTKAMİL BELEDİYE BAŞKANI Sayın Rıdvan Fadıloğlu Kaan’ı Facebook sayfasında tebrik etmiştir. Biz de sayın başkana teşekkür ediyoruz. Ancak sayın Başkan herhalde KAAN’I yetiştiren, geliştiren okulun adını hatırlamamış olsa gerek ki, okulun adını yazmamıştır. Başkanın unuttuğu sadece okul ismi değil, emeği geçenleri de gözden kaçırmıştır. Sayın Başkana yardımcı olmak için KAAN’I yetiştiren okul “ÖZEL SEÇKİN KOLEJİ”dir. Tam 27 yıldır Gazi şehrimize hizmet veriyor. 90 civarında insan istihdam ediyor,yüzlerce mezun vererek Aavukat, doktor, mühendis, eczacı, ekonomist, savcı, hakim, iş insanı, öğretmen, diyetisyen ve daha bir çok yetiştirdiği meslek gruplarıyla da gurur duyuyor. Her şeye rağmen sayın başkana teşekkür ediyorum. Aslında bunlar ayrıntıdır. Asıl önemli olan Ayyıldızlı bayrağımızın Avrupa da dalgalanması ve milli marşımızın okunmasıdır. Seçkin Koleji yazılmasa da olur” dedi. 

AdminAdmin