GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-05-2022 18:16   Güncelleme : 26-05-2022 18:24

Gaziantep emniyeti önünde bomba paniği

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önüne gelerek üzerindeki bombayı patlatacağını söyleyen şüpheli ikna edilemeyince vurularak etkisiz hale getirildi.

Gaziantep emniyeti önünde bomba paniği

Gaziantep Emniyeti önünde bombalı eylem girişimi
Şüpheli etkisiz hale getirildi
Mehmet BONCUK/SABAH 
Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü önünde bombalı eylem girişiminde bulunan bir kişi vurularak etkisiz hale getirildi.


Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önüne gelerek üzerinde bulunan bombayı patlatacağını söyleyen bir kişi uzun süre ikna edilmeye çalışıldı. Bu sırada emniyetin önünden geçen Muammer Aksoy Bulvarı tedbir amaçlı trafiğe kapatıldı.

Üzerindeki yelekte bomba olduğunu söyleyen ve elindeki fünye ile patlatacağını söyleyen şüpheli uzun süre ikna edilemeyince polis tarafından vurularak etkisiz hale getirildi.
Yerde yatarken “La ilahe illallah” diye bağıran şüphelinin üzerinde bomba olup olmadığını öğrenmek için bomba imha ekipleri drone ile de bomba tespiti yaptı. Üzerinden bomba süsü verilmiş malzeme bulunan şüpheli yapılan olay yeri incelemesinin ardından hastaneye kaldırıldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Gaziantep Valisi Davut Gül, "Gaziantep Emniyet Müdürlüğümüzün önünde bomba süsü verilmiş şekilde saldırı girişiminde bulunan bir kişi  polislerimiz tarafından yaralı olarak etkisiz hale getirilmiştir. Olay çok yönlü olarak araştırılmakta olup ilgili kişinin çok sayıda adli kaydı bulunmaktadır. Geçmiş olsun" dedi.

 

AdminAdmin