GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-05-2022 20:15

Gaziantep bombacısının kimliği açıklandı

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde bombalı eylem girişiminde bulunurken etkisiz hale getirilen şüphelinin kimliği açıklandı.

Gaziantep bombacısının kimliği açıklandı

Gaziantep Valiliği Emniyet Müdürlüğü önünde bombalı saldırı girişiminde bulunan ve etkisiz hale getirilen saldırgan ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Valilik açıklamasında şu bilgilere yer verildi:
“26.05.2022 günü saat 17.10 sularında İl Emniyet Müdürlüğümüz ana giriş kapısı önünde üzerinde bere, kaban, kıyafeti önünde kablolar ve sol elinde siyah bir çanta bulunan kimliği belirsiz bir şahıs koruma memurlarının üzerine yürümüştür. Akabinde görevli memurlar tarafından gerekli reaksiyon gösterilerek şüpheli silahla etkisiz hale getirilmiştir. Bomba imha ekiplerimizce yapılan çalışmada sahte bomba düzeneği tespit edilmiş, şüphelinin canlı olarak sağlık kuruluşuna sevki sağlanmıştır. Adının Ümit KOÇYİĞİT olduğu tespit edilen saldırganın çok sayıda suç kaydı olduğu anlaşılmıştır. Soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde detaylı olarak sürdürülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

AdminAdmin