EKONOMİ
Giriş Tarihi : 10-06-2022 10:47

Gaziantep Bağdat'a uçuyor

Gaziantep’ten yapılan dış hat uçuşların arasına Irak’ın başkenti Bağdat da katıldı. 

Gaziantep Bağdat'a uçuyor

Gaziantep Havalimanı’nda düzenlenen törenle Gaziantep-Bağdat direk uçuşunun ilk yolcuları uğurlandı. Törene Irak Gaziantep Başkonsolosu Hasan Abdulwahid Majeed, Türkiye-Irak İş Konseyi Başkanı Halit Acar ile protokol üyeleri ve ilk yolcular katıldı.

Türkiye ile Irak arasındaki ticari ilişkilerin daha da güçlenmesi için direk uçak seferlerini önemli olduğunu vurgulayan Irak Gaziantep Başkonsolosu Hasan Abdulwahid Majeed, “Haftada bir gün olarak planlanan seferler Türkiye ile Bağdat arasındaki ticari ilişkilerin daha da güçlendirilmesi için önemli bir hizmet. Uçuşların başlamasında katkısı olan herkese, özellikle Gaziantep yönetimine teşekkür ediyorum. Bu iki taraf için de büyük bir fırsat. Bu uçuşlarla iki ülke arasındaki ticaret hacminin daha da artacağına inanıyorum” diye konuştu.

Türkiye’nin Irak ticaretin artarak devam ettiğini söyleyen Türkiye-Irak İş Konseyi Başkanı Halit Acar ise, “Bağdat'a gidince sürekli gelişmekte olan bir şehir görüyorsunuz. Gaziantep ihracatta ikinci sırada yer alıyor. Neredeyse İstanbul'dan daha fazla ihracat yapıyor diyebiliriz. Gaziantep-Bağdat direk uçuşları sonrası Irak ile hem turistik hem de ticari hacmimiz artmış olacak diye düşünüyorum” şeklinde konuştu. 

Yapılan konuşmaların ardından Gaziantep’ten Bağdat’a uçan ilk yolcular çiçek ve baklava ikram edilerek uğurlandı.

AdminAdmin