EĞİTİM
Giriş Tarihi : 21-06-2022 20:58

Okullara 350 bin kitap

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi okul kütüphanelerine 350 bin kitap alacak

Okullara 350 bin kitap

Şahinbey Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılan lansmana Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yanı sıra Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Valisi Davut Gül ve il protokol üyeleri katıldı.

Okul kütüphanelerinin kapasitelerinin arttırılması adına planlanan projenin lansmanında konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bakanlık olarak öğrencileri her açıdan geliştirmek için çaba sarf ettiklerini belirterek, "İstiyoruz ki gençlerimiz çevik olsunlar ama aynı zamanda bu coğrafyanın kültürünü de bilsinler. Bu süreci hep birlikte dalgalandırarak gençlerimizin baktığı her yerde kitap göreceği bir ortamı yeşerteceğiz. Bugün 350 bin kitap gençlerle buluşacak. Gerçekten bu ülkenin gönül coğrafyamızda gençliğimizde yer etmiş olan aydınların, sanat adamlarının, kültür insanlarının kitaplarını öğrencilerimiz ücretsiz olarak alacaklar" dedi. 

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, “Kitapların her birinde büyük bir tecrübe, bilgi ve hayat var. Kendini bilme var. Bilmediğini bilmek var, bilmediğini öğretmek var. O yüzden ‘Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor, Ben Okuyorum Türkiye Okuyor’ şu anda bizim en büyük mottomuz. Onun için kitap lazım. Bugün bu yaptığımız çalışma da hem dünya klasikleri hem Milli Eğitim Bakanlığımızın önerdiği kitaplar, hem bizim medeniyet kodlarımızdaki bütün yazarlarımızın kitaplarını kapsayan 350 bin kitabı dağıtacağız. Her okula ayrıca birer bilgisayar dağıtıyoruz. 600 bilgisayarın da o şekilde sayın valimle ortak bir şekilde bağışını yapacağız” diye konuştu.

 

Toplamda 800 bin kitabın kütüphanelere bağışlandığını vurgulayan Gaziantep Valisi Davut Gül konuşmasında her kütüphanede olması gereken kitapları öğrencilerin okul kütüphanelerinde göreceğini söyledi.

AdminAdmin