YAŞAM

Belediyecilere ilk yardım eğitimi

Şehitkamil Belediye personellerine ilk yardım eğitimi veriliyor. Uygulamalı eğitime katılan belediye personeline, yapılacak yazılı sınavın ardından Sağlık Bakanlığı onaylı ilkyardım eğitimi sertifikası verilecek.

Belediyecilere ilk yardım eğitimi

Şehitkamil Belediye personellerine  ilk yardım eğitimi veriliyor. Uygulamalı eğitime katılan belediye personeline, yapılacak yazılı sınavın ardından Sağlık Bakanlığı onaylı ilkyardım eğitimi sertifikası verilecek.

 

İlk yardım eğitmeni Hakkı Halhallı tarafından verilen eğitimlerde personellere, ilk yardım, temel yaşam desteği, şok pozisyonu, koma pozisyonu, hasta ve yaralı taşıma teknikleri uygulamalı olarak gösterildi. Eğitimde ayrıca kanama çeşitleri, kanama ve yaralanmalarda ilk yardım, yanık, sıcak çarpması ve donanımlarda ilkyardım, kırık, çıkık ve burkulmalarda ilkyardım, bilinç bozukluklarında ilkyardım, konuları da anlatıldı. Seminere katılıp, sınavda başarı gösteren personele Sağlık Bakanlığı onaylı sertifika da verilecek.

 

Eğitime katılan Şehitkamil Belediye personelleri, “Şehitkamil Belediyemizin destekleriyle ilkyardım eğitimi alıyoruz. Burada ilk yardım ile ilgili önemli bilgiler aldık. Kaza anında yaralıya nasıl ve ne şekilde müdahale etmemiz gerektiği konusunda doğru bildiğimiz yanlışları öğrendik. İlk yardım ile ilgili herhangi bir bilgimiz olmadığı için yaralıya müdahale edemiyorduk veya doğru bildiğimiz yanlışları uygulayarak, yaralı vatandaşımızın daha kötüleşmesine yol açabiliyorduk. Buradan almış olduğumuz ilkyardım eğitimiyle, artık daha bilinçli bir şekilde hareket edeceğiz” diye konuştular.