SİYASET

Şahin'den "DAEŞ mahallesi" tepkisi

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, CNN Türk’te yayımlanan “Tarafsız Bölge” programında “Gaziantep’te DAEŞ mahallesi var” diye CHP’li Gökhan Günaydın’a sert yanıt verdi: Gel, mahalleyi birlikte gezelim.

Şahin'den

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ahmet Hakan’ın “Tarafsız Bölge” programında “Gaziantep’te DAEŞ terör örgütünün mahallesi var” diyen eski CHP Milletvekili Gökhan Günaydın’a sert tepki gösterdi.

Programa telefonla bağlanan Başkan Şahin, CHP’li Günaydın’a “Ben Gaziantep’te yaşıyorum, böyle bir mahalle yok. Var olduğunu iddia ediyorsun gel, birlikte görelim” dedi. Programda “Gaziantep’te DAEŞ terör örgütünün mahallesi var” diyen CHP Milletvekili Gökhan Günaydın'ın iddiasına tepki gösteren Başkan Şahin telefonla programa bağlandı. Programda Gaziantep ile ilgili önyargılara tepki gösteren Şahin, Gaziantep’in en az Avrupa ve ABD kentleri kadar güvenli olduğunu, terörün dünyayı tehdit eden bir bela olduğunu, sadece buraya özgü olmadığını belirterek, kentin güvenilir olmadığı yönünde bir algı oluşturulmaya çalışıldığını söyledi.

Gaziantep’in bir barış kenti olduğunu, tüm sınır illeri gibi riskleri olduğunu ötesinde bir sorunun olmadığını söyleyen Başkan Şahin, "Ben bu şehirde kalıyorum ve böyle bir mahalle görmedim. Gitmediğim mahalle yok. Hemen hemen hergün Gaziantep'te mahalleleri geziyorum. Benim şehrimde DAEŞ mahallesi yoktur. Eğer böyle bir mahalle vardır diyorsanız, buyurun yarın gelin birlikte görelim. Aksine Gaziantep’te farklı kesimlerin barış içinde yaşıyor. Bu güne kadar hiç bir sorun çıkmadı. Benim şehrim 350 bin Suriyeli muhacire kucak açtı. Güçlü bir sanayimiz var. Gastronomi kentiyiz, fakat bu asılsız söylemlerle şehrimin turizmine darbe vuruyorsunuz" diye konuştu.