Fatıma Güneş
Fatıma Güneş
Giriş Tarihi : 05-04-2019 16:15

Seçim bitti, sıra hizmette

Malum, ilimizde yerel seçim sonuçları mevcut durumun devamına yönelik oldu.

Üstünden bir kaç gün geçti; seçim geride kaldı.

Başkanlar bugün mazbatalarını da alıp resmen göreve devam ettiklerine göre buradan söyleyeceklerimizi söyleminin vaktidir. 

Birincisi; sayın Cumhurbaşkanının da seçim kampanyasında sürekli öne çıkardığı "Gönül belediyeciliği" bu dönem öne çıkmalı, başkanların ve belediyenin kapısı vatandaşa sonuna kadar açık olmalıdır. Kapıyı geçtim, vatandaşın kapısına gidilmelidir. 

İkincisi, şehrin trafik ve imar sorunu gibi iki önemli sorunu herkesin malumu. Bu amaçla yapılan bazı çalışmalar da var ama yeterli değil. Süratle trafik sorununu çözmeye yönelik adımlar atılmalı, havaların da ısınmasıyla delik deşik haldeki bazı caddeler ve sokakla düzeltilerek kalıcı bir şekilde asfaltlanmalıdır. 

Üçüncüsü, başkanlar etraflarını çeviren ve halkla buluşmalarına ciddi bir engel oluşturan ve her işe kendilerinin koşturmalarına neden olan sistemi bir an önce değiştirmeli, liyakatle iş yapacak kişileri ekiplerine dahil ederek veya ekiplerinde olan bu tür kişilerin önünü açarak hizmetlerin daha sistematik ve program dahilinde yapılmasını sağlamalıdır. (Bunu dile getirirken, sistem ve hizmet hiç yokmuş anlamı çıkarılmasın. Genel yazdığımızdan böyle davranların olmadığı anlaşılmasın) 

Dördüncüsü, vatandaşa verilen sözler tutulmalı, gelen istek ve talepleri kanun dairesi içinde yapılacaksa söz verilip hemen yapılmalı, değilse uygun bir lisanla gerekçesi anlatılarak vatandaş ilgili noktaya ve yönteme yönlendirilmelidir. 

Beşincisi, kamulaştırma, imar değişikliği gibi işlerde karşıdakinin maddi veya siyasi gücüne göre değil, vatandaş ve insan olduğu dikkate alınmalı. (Önceki dönemlerde yapılan yanlışların neler getirdiği, şehrin nasıl bir çıkmaza soktuğu ortada)

Altıncısı, sosyal ve kültürel hizmetler ifa edilirken şehrin sosyo kültürel yapısı dikkate alınmalı; herkese yönelik faaliyetlere yer verilmelidir. Yine kentimizin tarihi ve kültürel özellikleri korunup gözetilerek bunların genç nesillerle geleceğe taşınmasına yönelik faaliyetler arttırılmalıdır. 

Yedinci ve en önemlisi, verilen makamların geçici olduğu, kalıcı olanın hayırlı hizmetler olacağı hiçbir zaman dikkatten kaçırılmamalıdır. 

Ve bilinmelidir ki niyet hayırsa akibet de hayırlı olacaktır. 

Vesselam.

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Suriyeliler geri döner mi?
ARŞİV ARAMA