Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda “Bu özel günde yakınlarımızdan başlayarak, akrabalarımızı, komşularımızı, vatanımızı canı pahasına savunan şehitlerimizin değerli ailelerini, kahraman gazilerimizi, yetim, hasta, yaşlı ve afetzede vatandaşlarımızı ziyaret ederek; gönüllerini almalı, ihtiyaçlarını gidermeli ve bu sayede bayramı bayram tadında yaşamalarını sağlamalıyız” ifadelerine yer verdi.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Rahmet, mağfiret ve manevi kurtuluş mevsimi olan Ramazan Ayı günlerini geride bırakarak bayrama ulaşmanın huzur ve mutluluğunu bu yıl deprem afetinden dolayı maalesef buruk olarak yaşıyoruz.

Yaraları hızla sarmaya çalıştığımız ve acıları devlet-millet el ele vererek hafifletme gayretinde olduğumuz bu günlerde bayramlar, daha da anlamlı ve önemli hale geliyor. Ramazan Ayı süresince hem vatandaşımızın yanında olmak hem de yetimin, öksüzün, kimsesizin yanında olmak adına faaliyetlerimizi sürdürdük, sürdürmeye de devam edeceğiz. Allah’ın izniyle yaşanan depremin yaralarını saracağız ve yeniden güzel günlere hep birlikte kavuşacağız. Bizdeki bu birlik ve dayanışma ruhu olduğu müddetçe Allah’ın izniyle her olumsuzluğu ortadan kaldıracağız.

Bayramlarımız; milli birlik ve dayanışma içerisinde, manevi değerlerimizin, sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğimizin en güzel, en anlamlı örneklerinin yaşandığı zamanlardır. Bayramlar; sevgi, saygı, hoşgörü duygularımızın güçlenmesine, toplumumuzda birlik ve beraberliğimizin pekişmesine ve geleceğe daha da güvenle bakmamıza vesile olan özel ve anlamlı günlerdir.

Bu özel günde yakınlarımızdan başlayarak, akrabalarımızı, komşularımızı, vatanımızı canı pahasına savunan şehitlerimizin değerli ailelerini, kahraman gazilerimizi, yetim, hasta, yaşlı ve afetzede vatandaşlarımızı ziyaret ederek; gönüllerini almalı, ihtiyaçlarını gidermeli ve bu sayede bayramı, bayram tadında yaşamalarını sağlamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan Bayramı’nın ilçemize, şehrimize, ülkemize ve İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyor, bu bayramın milletçe vefa ve sadakatin en güzel örneklerinin sergilendiği bir bayram olmasını diliyorum.”