TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 05-09-2022 12:49   Güncelleme : 05-09-2022 12:51

Gaziantep'e 17 ödül geldi

Bu yıl Karadeniz bölgesinde düzenlene TEKNOFEST Havacılık ve Uzay Festivali'ndeki yarışmalarda Gaziantep'ten katılan takımlar 17 ödülle döndü. Ödüllerin 10'unu Büyükşehir Belediyesi'nin desteklediği takımlar aldı.

Gaziantep'e 17 ödül geldi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği takımlar, TEKNOFEST 2022’de 10 ödül aldı.  Festivalde yarıştıkları kategorilerde birinci olan En-Gel, Akıncılar ve Alaca Maker takımları ödüllerini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Türkiye’nin milli teknoloji hamlesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi hedefiyle yola çıkan dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’in finali, bu yıl Samsun Çarşamba Havalimanı’nda yapıldı.

Festivale Gaziantep’ten katılan 17 takım derece kazanırken, 10 takıma malzeme ve mentörlük desteğini Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından verildi. Akıncılar Takımı İHA Yerlilik ve İHA performans kategorisinde 1’ncilik ödülünü alırken, Tusaş özel ödülünün de sahibi oldu. En-Gel takımı Engelsiz Yaşam Teknolojileri kategorisinde, Gümüş Arge takımı ise İHA Yerlilik kategorisinde 1’incilik ödüllerini aldı. Gümüş Arge Takımı ayrıca sunum ödülünün de sahibi oldu.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi’nin destek verdiği Alaca Maker takımı Teknofest Girişim Hızlandırma Programı Ödülü’nü, Vegadron takımı İHA Serbest Görev Teşvik Ödülü, Hughinn Arge takımı Uydu Kategorisi’nde 2’cilik ödülü, Çağdaş Roket takımı ise En İyi Takım Ruhu Ödülü’nü aldı.   

Gaziantepli takımların ödül heyecanına Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de ortak oldu. Yarışmacıları ziyaret eden Şahin, projeler hakkında bilgi aldı. Ziyarette Gaziantep Valisi Davut Gül, AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer de hazır bulundu.

AdminAdmin