Gaziantep Şahinbey Belediyesi, depremde ağır hasar alan Adıyaman’da ticari hayatın tekrar canlanması için 55 dükkanın yer aldığı çarşı yapıyor.

Depremin yaralarını sarmak için Adıyaman’da çalışmalarını sürdüren Şahinbey Belediyesi, şehirdeki esnafın yüzünü güldürecek önemli bir adım attı. Adıyaman merkezde 55 dükkanın yer alacağı çarşı yapacaklarını açıklayan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kısa süre içerisinde tamamlanacak olan iş yerlerinin ticari hayata bir nebze de olsa katkı sağlamasını hedeflediklerini söyledi.

Başkan Mehmet Tahmazoğlu,  “11 ilimizi kapsayan deprem felaketinden sonra en çok hasar gören illerimizden birisi de Adıyaman oldu. Adıyaman’da evler gibi iş yerleri de yıkıldı. Dolayısıyla Adıyaman’da yeni iş yerlerine ihtiyaç var. Şahinbey Belediyesi olarak kardeş şehrimiz Adıyaman’a 55 işyerinden oluşan bir çarşı inşa ediyoruz. 5.000 metrekare alan üzerine inşa ettiğimiz çarşımızın inşaat çalışmaları başladı. Çarşımız revakları ile beraber yapılacak 55 işyerimiz vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak. Kısa bir sürede çarşımızı tamamlayıp Adıyaman halkının hizmetine sunacağız. Çarşımızın Adıyaman’a hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.